خرید، با اطمینانِ کامل
دارای نماد اعتماد و پروانه‌کسب با شناسه‌ی ۰۴۶۷۱۰۰۶۷۵
عضو رسمی اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی
۱۵ سال سابقه‌ی فعالیت در زمینه‌ی ویدئو پروژکتور

ارسالِ رایگان
ارسالِ رایگان همه‌ی ویدئو پروژکتورها به سراسرِ ایرانِ زیبا ❤️

۷ روز فرصتِ تستِ فنی
علاوه‌بر گارانتیِ ویدئو پروژکتورها

پرداخت، هنگامِ تحویل
برای تهران و مشهد، برای بیشترِ ویدئو پروژکتورها

فاکتورِ رسمی
امکان ارائه‌ی فاکتورِ رسمی با ارزشِ افزوده

انواع ویدئو پروژکتور های خانگی یا ویدئو پروژکتور های سینمای خانگی

انواع ویدئو پروژکتور های خانگی یا ویدئو پروژکتور های سینمای خانگی:

 

همانطور که در مطالب قبلی اشاره کرده ایم، ویدئو پروژکتور های خانگی، خود به دو زیر گروه تقسیم بندی می شوند:
ویدئو پروژکتورهای سینمای خانگی (Home Theater projectors)
و ویدئو پروژکتورهای ویدئو خانگی (Home Video projectors) 

ویدئو پروژکتورهای سینمای خانگی برای کسانی است مناسب است که می خواهند وقت و هزینه بگذرانند تا همان تجربه ی دیدن تاریکی سینمای واقعی را در خانه شان تجربه ی دوباره کنند و اگر شما دوست دارید تجربه فیلم و ویدئو ناب و بسیار با کیفیت، چیزی قابل مقایسه با این دستگاه ها نیست. چون ویدئو پروژکتورهای سینمای خانگی اصولا برای دیده شدن در تاریکی ساخته شده اند، حداکثر سطح رنگ مشکی و کنتراست را به شما می دهند. در ضمن کیفیت تصویر با روشنایی کم تنظیم شده است چون تصویر زیادی روشن در یک اتاق تاریک، در مدت کم باعث آسیب چشمی و سردرد می شود. 

ویدئو پروژکتورهای سینمای خانگی بر اساس قیمت، به چند زیر گروه دیگر دسته بندی می شوند که در ادامه، آن ها را ساده و کامل توضیح داده ایم.

 نوع دیگر ویدئو پروژکتور های خانگی، ویدئو پروژکتور های ویدئو خانگی است (home video projector). این ویدئو پروژکتور ها برای کسانی است که هیجان تصویر خیلی بزرگ برای خانه می خواهند اما نمی خواهند با اینکه اتاق را کاملا تاریک کنند، اذیت شوند . برای بازی های ویدئویی، تلویزیون صفحه بزرگ برای تماشای مسابقات ورزشی و برنامه های دیگر، گشت و گذار اینترنت، و البته همچنین برای فیلم شما یک ویدئو پروژکتور ویدئو خانگی می خواهید. چون خیلی از مردم دوست دارند فیلم ببینید در اتاقی که مانند یک سینما تاریک نباشد، ویدئو پروژکتورهای ویدئو خانگی به نحوی طراحی شده اند تا روشنایی زیادی داشته باشند، بنابراین تصویر روشن و جذابی را حتی در نور عادی نمایش می دهند.
از طرف دیگر، ویدئو پروژکتورهای ویدئو خانگی، کنتراست و سطح رنگ مشکلی خیلی بالایی تولید نمی کنند و البته بهرحال قرار است در نور عادی هم استفاده شوند.

اگر چه ویدئو پروژکتورهای سینمای خانگی و ویدئو خانگی برای دو نوع متفاوت نمایش خانگی ساخته شده اند و بطور خلاصه تفاوتی که دارند این است که ویدئو پروژکتورهای ویدئو خانگی (Home Video projectors) قیمت پایین تر و کنتراست کمتر دارند و احتمال اینکه اسپیکر داخلی داشته باشند، بیشتر است. اما این دو نوع ویدئو پروژکتور، ویژگی های متمایزکننده ی زیادی دارند که شامل موارد زیر هستند: 

در مجموع، ویدئو پروژکتورهای سینمای خانگی: 

 • روشنایی را فدای سطح رنگ مشکی بالا و کنتراست بالا می کنند.
 • تقریبا همیشه رزولوشن اصلی 1920در1080 دارند (یا بالاتر).
 • تقریبا همیشه با 1080p/24 و hdmi سازگار هستند.
 • معمولا بزرگ و غیرقابل حمل هستند.
 • تقریبا هیچکدام اسپیکر داخلی ندارند.
 • کنترل کالیبره ی رنگ و گامای جامعی دارند.
 • صدای فنی بسیار کم دارند.
 • قیمت هر لومن آن ها، گران تر است.
 • اغلب سوئیچ 12-volt trigger و پورتهای ارتباطی فراوان دارند.
 • برای استفاده در تاریکی ساخته شده اند. 

در مجموع، ویدئو پروژکتورهای ویدئو خانگی:

 • کنتراست و سطح مشکی را فدای روشنایی کرده اند.
 • معمولا کوچکتر و قابل حمل تر هستند.
 • معمولا اسپیکر داخلی دارند.
 • صدای فن بیشتر دارند.
 • کنترل کالیبره ی کمتری دارند.
 • ممکن است با HDMI یا 1080p/24 سازگاری نداشته باشند.
 • ممکن است روزولوشن 1080p یا پایین تر داشته باشند (رزولوشن های 1280 در 800 و 1280 در 720 رایج هستند).
 • قیمت هر لومنز آن ها، ارزان تر هستند.
 • به ندرت سوئیچ 12-volt trigger دارند و معمولا پورت های ارتباطی کمتر دارند.
 • برای استفاده در نور روز ساخته شده اند. 

انواع ویدئو پروژکتور های سینمای حانگی  

ویدئو پروژکتورهای سینمای خانگی بر اساس قیمت، به چند زیر گروه دسته بندی می شوند.   

ویدئو پروژکتور های سینمای خانگی با قیمت 500 دلار تا 750 دلار

  این روزها، حتی ارزان ترین ویدئو پروژکتورهای سینمای خانگی که از قیمت حدود 500 دلار موجود هستند هم می توانند تصویر وحشتناک بزرگی را با قیمت کم شان تولید کنند. رزولوشن اصلی این پروژکتورها full hd است ( رزولوشن 1920 پیکسل در 1080 پیکسل) که برای نمایش فیلم های Full HD 1080p که در دیسک های بلوری و یا منابع آنلاین ویدئویی هستند، مناسب است. 
بیشتر این پروژکتورها روشنایی کافی برای نمایش تصویری بزرگ، مثلا 120 اینچی (در قطر)، یا حتی بزرگتر را دارند. یک تصویر 120 اینچ بیش از 2.5 متر عرض دارد و 13 متر مربع خواهد بود. حدودا 3 برابر یک تلویزیون 70 اینچی ، تصویری به اندازه ای بزرگ که به شما تجربه ی فوق العاده یک سینما واقعی را در خانه خودتان می دهد، چیزی که نمی توانید از بزرگ ترین تلویزیون ها هم انتظار داشته باشید.  

ویدئو پروژکتور های سینمای خانگی با قیمت 750 دلار تا 1500 دلار

 اگر هزینه تان را به 1500 دلار برسانید، کارایی و قابلیت های زیادی بدست خواهید اورد. برخی از پر فروش ترین پروژکتورها برای سینمای خانگی در این رنج قیمتی هستند چون کیفیت تصویر فوق العاده به نسبت قیمت دارند.

همه ی این پروژکتورها، روشنایی کافی برای نمایش یک تصویر بزرگ مثلا120 اینچی و حتی بزرگتر را دارند.  

ویدئو پروژکتور های سینمای خانگی با قیمت 1500 دلار تا 3000 دلار

 اگر میزان هزینه ای که برای پروژکتور در نظر گرفته اید این حدود است، ویدئو پروژکتورهای سینمای خانگی عالی منتظر شما هستند. کنتراست این پروژکتورها بطور ملموسی بالاتر از مدل های ارزان تر هستند بنابراین کل تصویر بهبود می یابد.

این پروژکتورها امکانات بیشتری هم دارند. همچنین معمولا بزرگ تر هستند و صدای فن کمتری دارند. برخی از آن ها قابلیت حافظه ی لنز(lens memory) دارند که به شما این امکان را می دهند همه ویدئو ها و فیلم ها را در تصویر سوپرعریض 2.4:1 سینمایی ببینید، فارغ از اینکه خود فیلم ها چه نسبت تصویری داشته باشند. این قابلیتی مهم است اگر می خواهید سیستم Cinemascope 2.4:1 را بدون لنزهای آنامورفیک داشته باشید.
موضوع داغ پروژکتورهای سینمای خانگی، رزولوشن 4k است. گران ترین ویدئو پروژکتورهای سینمای خانگی 4K از چیپ های واقعا 4K استفاده می کنند که هنوز گران هستند و باید هزینه ای بیش از 3000 دلار برای آن ها صرف کنید.
البته پروژکتورهای هم هستند که از چیپ های واقعا 4K استفاده نمی کنند، اما به روش هایی، تصویری بسیار نزدیک به آن ها را تولید می کنند. مانند پروژکتورهایی که از چیپ های 4K DLP استفاده می کنند و پروژکتورهایی که 4K-enabled هستند.

برخی از این پروژکتورها در این رده قیمتی هستند. چیپ 4K DLP شرکت Texas Instruments تعداد 3840×2160 کامل آرایه های پیکسل بر روی صفحه قرار می دهد اما نصف آن همه اینه ها را واقعا روی چیپ دارند و البته عملا راهی نیست که تفاوت بین تصویر تولیدی از چیپ 4K DLP را با تصویر تولیدی با پروژکتور واقعا 4K را بیان کرد. پروژکتورهایی که 4K-enabled هستند، سیگنال های 4K واقعی را ورودی می گیرند و تکنیک های پردازش تصویر پیشرفته ای را به انها اعمل می کننند تا آن ها را با چیپ های 1920×1080 که دارند، نمایش دهند. نتیجه تصویری است که بشدت نزدیک به عملکرد 4K اصلی است با قیمتی بسیار پایین تر از زمانی که برای پروژکتور 4K واقعی پرداخت کنید.
پروژکتورهای سینمای خانگی 4K در دو فرمت رزولوشن تولید می شوند. فرمت UHD که رزولوشن 3840×2160 است که نسبت تصویر 16:9 (1.78) دارند و فرمت 4K DCI که رزولوشن 4096×2160 است. پروژکتور های 4K DCI نسبت تصویر کمی عریض تر دارند( 1.90 به جای 1.78). 

 ویدئو پروژکتور های سینمای خانگی با قیمت 3000 دلار تا 10000 دلار

 اگر محدودیت هزینه ندارید، بیشتر پروژکتورهای این گروه رزولوشن 4K دارند. همچنین پروژکتورهای زیادی که از چیپ های واقعا 4K استفاده نمی کنند، اما به روش هایی ، تصویری بسیار نزدیک به آن ها را تولید می کنند ( مانند آن هایی که در بالا توضیح دادیم) هم در این رده هستند. اگرچه برخی مدل های فوق العاده با رزولوشن Full HD 1080 هم در این رنج هستند.
ویدئو پروژکتورهای زیادی مثل بیشتر مدل های اپسون و جی وی سی در این رده ی قیمتی، قابلیت حافظه ی لنز دارند.

 مطالب پیشنهادی 

 راهنمای خرید ویدئو پروژکتور خانگی 
آیا به پرده نمایش یا پرده پروژکتور نیاز دارم؟
بهترین ویدئو پروژکتورهای خانگی 2019 فول اچ دی و 4k
روش های تماشای تلویزین با ویدئو پروژکتور
چطور فیلم فورکی پخش کنم ؟
تکنولوژی ویدئو پروژکتورهای 4k
راهنمای خرید ویدئو پروژکتورهای 4k UHD
ویدئو پروژکتور ۱۰۸۰p یا ۷۲۰p ؟کدامیک را بخریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.