خرید، با اطمینانِ کامل
دارای نماد اعتماد و پروانه‌کسب با شناسه‌ی ۰۴۶۷۱۰۰۶۷۵
عضو رسمی اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی
۱۵ سال سابقه‌ی فعالیت در زمینه‌ی ویدئو پروژکتور

ارسالِ رایگان
ارسالِ رایگان همه‌ی ویدئو پروژکتورها به سراسرِ ایرانِ زیبا ❤️

۷ روز فرصتِ تستِ فنی
علاوه‌بر گارانتیِ ویدئو پروژکتورها

پرداخت، هنگامِ تحویل
برای تهران و مشهد، برای بیشترِ ویدئو پروژکتورها

فاکتورِ رسمی
امکان ارائه‌ی فاکتورِ رسمی با ارزشِ افزوده

ویدئو پروژکتور فول اچ دی ۱۰۸۰p یا اچ دی ۷۲۰p؟ کدامیک را بخریم

این روزها پروژکتور های 1080p در انواع مدل ها و کاربردها از جمله (آموزشی، خانگی،جیبی و …) در بازار موجود هستند. این پروژکتورها کارایی بهتری نسبت به قبل پیدا کرده اند، و بازار پروژکتورهای سینمای خانگی هر روزه شاهد اخبار جدیدی از پروژکتورهای 1080p است. با این حال، 1080p تنها بازیگر مطرح بازار پروژکتور نیست و ویدئو پروژکتورهای 4k هم طرفداران خاص خودشان را امروزه در بازار دارند، اما در این جا صحبت ما در خصوص مقایسه پروژکتورهای 1080p و پروژکتورهای720p است که به مراتب قیمت کمتری نسبت به فول اچ دی دارند و شما در برابر هزینه ای که پرداخت می کنید همچنان کیفیت تصویر قابل توجهی نیز دارید. بنابراین بسیاری از مشتریان می پرسند که آیا پروژکتور فول اچ دی (1080p) بخرم و یا پروژکتور اچ دی (720p)؟ در این خصوص قصد داریم به چند مورد اشاره می کنیم:

مقایسه کیفت تصویر فول اچ دی و 720o

در حال حاضر، پروژکتورهای 1080p جدیدی در بازار ایران موجود هستند و هر کدام با توجه به امکانات خود مزایا و معایب خاص خودشان را دارند. اما در مجموع برای کسانی که با توجه به بودجه شان به دنبال کیفیت تصویر مطلوب و بسیار خوب می گردند،خرید ویدئو پروژکتورهای1080p توجیه پذیر است. شما نه تنها بالاترین رزولوشن را نسبت به پروژکتورهای اچ دی دریافت می کنید، بلکه در بسیاری از موارد، کنتراست بهتر، سطح سیاهی و پردازش ویدئویی را هم در بحث کیفیت تصویر خواهید داشت. با این حال، به رغم تمامی این ویژگی ها باید این را در نظر گرفت که افرادی زیادی هستند که قصد هزینه کردن بیشتر را برای خرید پروژکتور ندارند و در این جا است که خرید ویدئو پروژکتورهای 720p توصیه می شود.

از سوی دیگر، ممکن است به دنبال این باشید که پروژکتور شما بهترین کیفیت تصویر را داشته باشد. اگر این طور است، شما نه تنها نیاز به یک پروژکتور 1080p دارید، بلکه  شما نیاز به یک پخش کننده Blu-ray  در کنار تهیه این پروژکتور هستید. پخش کننده بلوری از مهمترین منابع ویدئویی جدید در بازار است. دیسک های Blu-ray رزولوشن فول اچ دی (1920×1080) را در هر فریم ویدیو دارند و هنگامی که در یک پروژکتور 1080p نمایش داده می شوند، به بهترین حالت دیده می شوند. اگر شما خودتان را از طرفداران پر و پاقرض سرگرمی می دانید، باید برای خریداین پروژکتورها اقدام کنید.

نکته:(دیسک بلوریblu-ray : نوعی دیسک نوری است که ظرفیتی بیشتر از لوح های فشرده قبلی مثل سی دی و یا دی وی دی داره و با تکنولوژی تابش لیزر ابی بر سطح دیسک امکان ذخیره اطلاعات تا چند برابر گنجایش DVD رو دارد.کیفیت تصویر بلوری بسیار بالاست. فیلم های FULL HD و یا 4k و فیلم های سه بعدی رو بر روی بلوری ها رایت میکنند . دیسک های بلوری blu-ray از نظر ظاهری کاملا شبیه DVD و یا حتی CD ها هستند.)

بنابراین اگر شما از طرفداران پر و پاقرص فیلم  و خواهان بهترین کیفیت تصویر هستید، وقت آن است که به طور جدی در مورد مدل های 1080p جدید در بازار فکر کنید. با این حال، اکثر مردم حساسیتی نسب به این موضوع ندارند. آنها فقط یک تصویر بزرگ و با کیفیت بالا و در پایین ترین رنج قیمت می خواهند. اگر از این دسته افراد هستید، پس به دنبال این پروژکتورهای1080p و بالاتر نروید. و از طرفی دقت داشته باشید که قیمت های ارزان تر پروژکتورهای 720p شما را به اشتباه نیندازد و فکر نکنید که دستگاه های خوبی نیستند. در واقع این پروژکتورها جایگزین خوبی برای پروژکتورهای1080p هستند و قیمت های مناسب تری دارند و برای شب نشینی ها و دیدن مسابقات فوتبال بسیار مناسب هستند.

مقایسه کلی رزولوشن های HD و Full HD

HD:یا رزولوشن 720p ،مقدار 1280 در 720 پیکسل دارد؛ چیزی در حدود یک میلیون پیکسل.
Full HD: یا رزولوشن 1080p مقدار 1920 در 1080 پیکسل دارد؛ چیزی در حدود دومیلیون پیکسل

نتیجه گیری:
اگر کیفیت و ابعاد بزرگ تصویر خیلی برای شما مهم است، پروژکتور ۱۰۸۰p و حتی مدل های بالاتر مانند ویدئو پروژکتورهای 4k بخرید و اگر قصد هزینه کردن زیاد ندارید و کیفیت تصویر خیلی برای شما اهمیت ندارید و صرفا داشتن ابعاد تصویر بزرگ برای شما اهمیت دارد، پروژکتورهای ۷۲۰p بخرید.

ترجمه و تالیف:lomenz.com

 مطلب پیشنهادی 

قیمت،راهنمای خرید و انواع ویدئو پروژکتور خانگی
راهنمای خرید ویدئو پروژکتورهای 4k UHD 
سوالات متداول درباره ی ویدئو پروژکتور 
راهنمای خرید ویدئو پروژکتور جیبی و قابل حمل
آیا ویدئو پروژکتور ارزان قیمت یا ویدئو پروژکتور جیبی ارزان قیمت،بخرم؟ نه،اگر برند معتبر ندارد
رزولوشن مناسب برای ویدئو پروژکتور های جیبی چیست؟ فول اچ دی یا کمتر؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.