1: لپ تاپ و تلویزیون را با کابل HDMI به هم متصل کنید.
2: صدا را تنظیم کنید که از لپ تاپ پخش شود یا از تلویزیون (توضیحات بیشتر)

نکته : اگر تصویر نداشتید، موارد زیر را چک کنید:

الف: ابتدا ورودی یا source تلویزیون را بر روی ورودی صحیح تنظیم کنید (توضیحات بیشتر)
ب: سپس خروجی تصویر لپ تاپ را با زدن دکمه های Win+P تنظیم کنید (توضیحات بیشتر)
ج: اگر هنوز تصویر نداشتید، بخش عیب یابی را مطالعه بفرمایید.

 ! در صورت داشتن هرگونه ابهام و سوال، ابتدا مطلب را مطالعه بفرمایید. سپس در صورت نیاز، سوال تان را در قسمت “ارسال نظر” در انتهای مطلب یادداشت بفرمایید. 


مراحل اتصال به صورت ویدئو (5 دقیقه):


توضیحات بیشتر:

در بالا، مراحل اتصال را با کابل HDMI برای ویندوز توضیح دادیم. اگر کابل دیگری دارید یا نمی دانید چه کابلی تهیه کنید یا ویندوز نیستید، ادامه مطلب را مطالعه بفرمایید.

وصل کردن لپ تاپ یا رایانه به تلویزیون و ویدئو پروژکتور ، می تواند واقعا دردسر ساز باشد. ما یک راهنمای کامل (و تا جای ممکن ساده و منظم) را در 5 مرحله تهیه کرده ایم.

 1. مرحله 1: انتخاب کابل اتصال مناسب
 2. مرحله 2:وصل کردن دو دستگاه
 3. مرحله 3: تنظیمات تلویزیون و ویدئو پروژکتور
 4. مرحله 4: تنظیمات لپ تاپ
 5. مرحله 5: عیب یابی

چند نکته قبل از شروع:

 • مطمئن باشید این مطلب یکی از بهترین و جامع ترین مطالب فارسی در مورد راهنمای اتصال لپتاپ به تلویزیون است که با تجربه چندین ساله ی نگارنده نوشته شده است. همچنین شامل راهنمای اتصال همه دستگاه های پخش کننده (کیس کامپیوتر، گوشی، ps4 ،ps3 ،xbox، تبلت، گیرنده دیجیتال، رسیور) به همه دستگاه های نمایش دهنده (تلویزیون، ویدئو پروژکتور، مانیتور) است.
 • منظور ما از دستگاه پخش کننده تصویر، دستگاهی است که سیگنال تصویر را خروجی می دهد مانند لپتاپ، گوشی موبایل، کنسول های بازی، تبلت ،گیرنده دیجیتال تلویزیون و … همچنین منظور از دستگاه نمایش دهنده ی تصویر، دستگاهی است که تصویر را از دستگاه خروجی می گیرد و پخش می کند مانند ویدئو پروژکتور یا تلویزیون و …
 • برای راحتی در مطالعه، دستگاه های پخش کننده تصویر را با رنگ سبز و دستگاه های نمایش دهنده ی تصویر را با رنگ پرتقالی نوشته ایم.
 • این مطلب در مورد سوالات کاربران مانند مشکل اتصال کابل hdmi از لپتاپ به تلویزیون، وصل كردن لپ تاپ به تلويزيون، اتصال لپتاپ به تلویزیون با کابل hdmi، اتصال لپتاپ به تلویزیون با کابل vga، مشکل اتصال کابل hdmi از لپتاپ به تلویزیون در ویندوز 10، چگونه لپتاپ را به تلویزیون وصل کنیم، تنظیمات hdmi لپ تاپ و … است.
 • این مطلب در مورد استفاده از مانیتور لپ تاپ برای ps4 یا اتصال ps4 به لپ تاپ با hdmi و … نیست. اگر می خواهید از لپ تاپ (یا مانیتور لپ تاپ) به عنوان مانیتور دوم استفاده کنید که کاری برعکس موضوعی است که در اینجا آورده ایم، مطلب استفاده از لپ تاپ به عنوان مانیتور دوم؟ یا استفاده از مانیتور لپ تاپ به عنوان مانیتور دوم؟ را مطالعه نمائید
 • می توانید فایل PDF را از لینک زیر دانلود کنید تا سر فرصت مطالعه کنید یا چاپ کنید. > دانلود راهنمای اتصال لپ تاپ به تلویزیون (و همه نوع دستگاه پخش کننده به همه نوع دستگاه های نمایش دهنده)
 • وصل کردن دستگاه پخش کننده تصویر (مثل لپ تاپ) به دستگاه نمایش دهنده ی تصویر (مثل ویدئو پروژکتور) به دو روش باسیم و بی سیم انجام می گیرد. در اینجا روش باسیم را توضیح داده ایم. برای مطالعه روش بی سیم که به وسیله ی دانگل HDMI و روش های دیگر انجام می گیرد، به مطلب  اتصال بی سیم گوشی موبایل، تبلت و رایانه به ویدئو پروژکتور و تلویزیون مراجعه کنید. 

 

 آخرین آپدیت: 3 شهریور 98


 مرحله ی 1:  کابل HDMI؟ کابل mhl؟ کابل vga? مبدل تصویر؟ …  بهترین روش اتصال چیست؟ 

اگر هر دو دستگاه (لپ تاپ و تلویزیون یا ویدئو پروژکتور) پورت HDMI دارند، بهترین روش اتصال، همان کابل HDMI است و از این مرحله بگذرید.

اگر هر دو دستگاه، پورت HDMI ندارند، نیاز به راهنمایی برای انتخاب کابل مناسب دیگر یا حتی شاید مبدل تصویر دارید. 

در ویدئو پروژکتور ها، اگر پورت HDMI ندارید، حتما VGA دارید و از پورت VGA استفاده کنید.

اینکه کدام روش را انتخاب کنید ممکن است کمی گیج کننده باشد. ما تمام انتخاب های ممکن را در یک نمودار آورده ایم تا بر اساس شرایط خودتان، بهترین کیفیت را بتوانید داشته باشید.

به طور کلی ، پورت های دیجیتال (مانند HDMI و display port) از آنالوگ (مانند AV یا composyte) تصویر با کیفیت بهتری می دهند.

ابتدا فایل اصلی را مشاهده نمایید. روش استفاده از نمودار، نکات و مثال ها را در ادامه صحبت کرده ایم:  

یاداوری: همانطور که در بالا گفتیم، ما اتصال با سیم را در این مطلب فقط بررسی می کنیم.

 بهترین روش اتصال هر دستگاه به ویدئو پروژکتور

 

 

  دانلود عکس در اندازه اصلی

1.1_ راهنمای استفاده از جدول به همراه نکات و مطالب مرتبط

برای استفاده از این نمودار، نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • برای استفاده از جدول، ابتدا ببینید چه پورت هایی در هر دو دستگاه (دستگاه نمایش دهنده تصویر و دستگاه پخش کننده تصویر) دارید. آن ها را بنویسید. سپس طبق جدول، ابتدا سوال مرحله ی 1 را پاسخ دهید. سپس سوال مرحله ی 2 و بعد سوال مرحله ی 3 تا به روش اتصال مناسب برسید.
 • چون HDMI و vga پرکاربردترین پورت ها هستند و کابل و لوازم جانبی مربوط به آن ها ارزان و فراوان است، ما جدول را بر اساس آنها قرار داده ایم. 
 • در استفاده از جدول، اینکه کدام پورت بر روی کدام دستگاه باشد تفاوتی ندارد. مثلا در سوال مرحله ی 1 که پرسیده ایم (آیا حداقل یک دستگاه، یکی از پورت های HDMI یا VGA را دارد؟) اینکه دستگاه پخش کننده (به عنوان دستگاه خروجی) یا دستگاه نمایش دهنده (به عنوان دستگاه ورودی) یکی از پورت های HDMI یا VGA را داشته باشد، تفاوتی در استفاده از جدول ندارد. البته توجه داشته باشید این تفاوت، برای انتخاب کابل ها و مبدل های مورد نیاز، از لحاظ نری و مادگی (ورودی و خروجی) مهم خوهد بود. اگر می خواهید از مبدل های تصویر استفاده کنید، حتما قسمتی که با عنوان “5 نکته ضروری برای مبدل های تصویر” در زیر آورده شده است را مطالعه بفرمایید.
 • اگر دستگاهی دارید که از پورت های خیلی قدیمی مثل av استفاده می کند و نیاز به خرید مبدل دارید، توجه کنید که ممکن است خرید بصرفه نباشد و بهتر باشد دستگاه قدیمی تان را عوض کنید.
 • با پورت MHL دقیقا مثل پورت HDMI رفتار کنید. چون برای استفاده از پورت MHL، یا کابل MHL به HDMI نیاز دارید و یا تبدیل MHL به مادگی HDMI، یعنی در نهایت و به سادگی پورت HDMI دارید. مثلا اگر گوشی شما پورت MHL دارد و ویدئو پروژکتور تان پورت DisplayPort دارد، مورد 3 را دارید. یعنی چه کابل MHL به HDMI دارید چه تبدیل MHL به مادگی HDMI ، نیاز به یک تبدیل HDMI به DisplayPort نیاز دارید.
 • بهتر است بدانید اگر نصب خاصی دارید ، دستگاه هایی به نام اسپلیتر، سوئیچ، ماتریکس، repeater (تقویت کننده تصویر) و extender (افزایش دهنده سیگنال تصویر) وجود دارند. توضیح خلاصه ی این که این لوازم برای مواقعی است که بخواهید تصویر را بر روی چند نمایشگر داشته باشید، چند ورودی تصویر را بر روی یک نمایش دهنده داشته باشید، ترکیب این حالات، و همچنین برای افزایش طول کابل ها (زمانی که فاصله دستگاه ها زیاد است) استفاده می شوند که در مطالب مرتبط آن ها را توضیح داده ایم. 
 • اگر طبق جدول، چند انتخاب داشتید، برای انتخاب حالت بهینه، توجه کنید که اگر کابل و یا مبدل های هر روشی را موجود داشتید، همان را انتخاب کنید . اما اگر نیاز به تهیه لوازم یا مبدل داشتید یا قصد ارتقا داشتید، این را در نظر داشته باشید که در حال حاضر HDMI بهترین گزینه است. اگر انتخاب بین HDMI و پورت های قدیمی تر مانند av و s-video یا پورت های جدید تر مثل DisplayPort ، بودید، همان HDMI را انتخاب کنید. حتی اگر قصد نمایش رزولوشن 4K و ویدئوهای 3بعدی هم داشته باشید، در بیشتر موارد HDMI جوابگوی شما خواهد بود. برای اطلاع از رزولوشنی که پورت های مختلف می توانند انتقال دهند، به جدول بالا مراجعه کنید.
 • برای آشنایی با انواع استانداردها و پورت های انتقال تصویر به همراه شکل آن ها، توصیه می کنیم بخش زیر را حتما بخوانید که مطلب بسیار خوبی است. مواردی مثل این که منظور از پورت های دیجیتال پورت هایی مثل پورت hdmi و dvi و منظور از پورت های آنالوگ، پورت هایی مانند پورت VGA و av هستند یا این که پورت DVI سه نوع مختلف دارد که هم دیجیتال و هم آنالوگ و هم ترکیبی است، و موارد لازم دیگر.

انواع پورت های تصویر 

انواع پورت های تصویر

پورت های تصویر یا استانداردهای سیگنال های ویدئویی متنوعی از قدیم تا امروز معرفی شده اند که همچنان هم برخی از آن ها مانند Av کاربرد دارند. در این مطلب، بصورت تصویری در یک جدول پورت های مختلف را لیست کرده ایم.

پورت های مختلف در گذشته، با کانکتورهای متنوعی مورد استفاده قرار می گرفتند، مثلا برای استاندارد S-Video از کانکتورها (پورت های) BNC، RCA و … استفاده می شود اما خوشبختانه در استانداردهای جدید، نام استاندارد با پورت آن یکی شده است. یعنی استاندارد سیگنال HDMI از پورت به همین نام (پورت اچ دی ام آی) استفاده می کند. در این جدول توضیحات خلاصه ی مفیدی از استانداردهای ویدئویی مطرح را آورده ایم:

 

استاندارد
سیگنال
ویدئویی

سال
معرفی

برخی
کانکتور های
مورد استفاده
نوع بیشترین
رزولوشن
Composite
Video
1956

کانکتور RCA

کانکتور BNC

کاتکتور Mini-VGA

کانکتور DIN

آنالوگ

720 × 576i
@50

720 × 480i
@59.94

S-Video

نام های دیگر:
separate video
split video
super-video
Y/C

1979

کانکتور Mini-DIN

کانکتور Mini-VGA

کانکتور BNC

کاکتور RCA

کانکتور DIN

آنالوگ

720 × 576i
@50

720 × 480i
@59.94

VGA 1987

کانکتور های DE-15
یاHD-15

کانکتور  DE-9

کانکتور BNC

کانکتور Mini-VGA

کانکتور های DVI
یا Mini-DVI
یا Micro-DVI

آنالوگ 2048 × 1536
@85

YPBPR

نام دیگر:
component
video

دهه ی
90
کانکتورRCA  یا BNC آنالوگ 1920 × 1080
@60
کانکتور  Apple-AAUI

DVI

Digital
Visual
Interface

1999

کانکتور DVI

کانکتور Mini-DVI

کانکتور Micro-DVI

آنالوگ

و

دیجیتال

2560 × 1600
@60

3840 × 2400
@33

2000 Apple Display Connector
ADC
2560 × 1600
@60

SDI

Serial
digital
interface

2003 کانکتور BNC دیجیتال

از 143 مگابیت بر ثانیه
تا
12 گیگابیت بر ثانیه

480i
640 × 480

480p
640 × 480

576i
720 × 576
یا
704 × 576

576p
720 × 576
یا
704 × 576

720p
1280×720

1080i
1920×1080

full HD/FHD/1080p
1920×1080

UHDTV1
3840 x 2160

HDMI

High-Definition
Multimedia
Interface

2003 کانکتور HDMI دیجیتال

2560 × 1600
@75

4096 × 2160
@60 (نسخه ی 2.0)

DisplayPort

2007 کانکتور DisplayPort دیجیتال

2560 × 1600
@75

8192 × 4320
@60 (نسخه ی 1.3)

HDBaseT

2010

کانکتور 8P8C

(نام دیگر RJ45)

دیجیتال

4096 × 2160
@24

MHL

Mobile
High-Definition
Link

2010 کانکتور MHL دیجیتال

1920 × 1080
@60

3840 × 2160
@30 (نسخه ی 3.0)

  

! اگر طبق نمودار ابتدایی، روش اتصال مناسب برای شما گزینه ی “ترکیب استفاده از کابل به همراه مبدل” بود، حتما و حتما مطلب زیر را مطالعه کنید که توضیحات کامل و مهمی در استفاده از مبدل های تصویری داده ایم

 

   

1.2_ پنج نکته ضروری در مورد مبدل های تصویر

 

 مبدل های تصویر برای تبدیل یک سیگنال به سیگنال دیگر استفاده می شوند که برای انتخاب و استفاده از آنها می بایست نکاتی را توجه کنید:

 •  دقت کنید دقیقا چه تبدیلی می خواهید. مثلا می خواهید HDMI را به VGA تبدیل کنید، یعنی خروجی HDMI دستگاه پخش کننده تصویر به ورودی این مبدل متصل شود و خروجی VGA مبدل به ورودی دستگاه نمایش دهنده ی تصویر متصل شود. پس تبدیل HDMI به VGA با تبدیل VGA به HDMI کاملا متفاوت است.  
 • استاندارد پایین تر، کیفیت را تعین می کند. به عنوان نمونه اگر HDMI را به VGA تبدیل کنید، کیفیت نهایی ( از نظر رزولوشن و پهنای باند) در حد VGA خواهد بود یا اگر کابل VGA را به HDMI تبدیل کنید، هنوز کیفیت VGA دارید
 • تقریبا همیشه مبدل های تصویری هستند که هر پورتی را به پورت های دیگر تبدیل می کنند
 • تبدیل پورت های خیلی قدیمی مانند AV به پورت های جدید به عنوان آخرین راه حل توصیه می شود. هم مقرون به صرفه نیستند، هم سخت پیدا می شوند و هم احتمال کارنکردن دارند. تا جای ممکن بهتر آن است که از دستگاه های جدید تر استفاده کنید که هم سازگارتر هستند، هم در دسترس تر و هم در آینده کاربردی تر هستند و بالاخره مجبورید این کار را بکنید
 • در مورادی که باید از کابل به همراه تبدیل استفاده کنید، به این 2 نکته ی مهم دقت کنید:
  • الف: چه ترکیبی ارزان است. 
  • ب: اینکه ورودی و خروجی چیست مهم است. یعنی شما اگر بخواهید HDMi را به DP تبدیل کنید با وقتی بخواهید DP را به HDMI تبدیل کنید، گزینه ها همان ها هستند اما برعکس. اینجا بحث نری و مادگی یا ورودی و خروجی مطرح می شود. 
   • این دو مورد را به عنوان نمونه برای زمانی که HDMI به Dp بررسی می کنیم: 
    الف: چه ترکیبی ارزان است: به عنوان مثال، اگر می خواهید HDMI را به DisplayPort تبدیل کنید، 3 گزینه دارید:
    ترکیب کابل HDMI به همراه مبدل HDMI به DisplayPort از ترکیب کایل DisplayPort به همراه مبدل DisplayPort به HDMI بسیار بهتر است چون کابل DisplayPort گران است.
      

 بیایید چند نمونه را با هم بررسی کنیم:

نمونه ی اول: لپ تاپی را می خواهید به ویدئو پروژکتور وصل کنید. 

با هم طبق جدول پیش برویم. فرض می کنیم لپ تاپ خروجی HDMI دارد و پروژکتور هم ورودی های VGA و HDMI , AV دارد.

مرحله ی 1: آیا حداقل یک دستگاه، یکی از پورت های HDMI یا VGA را دارد ؟ بله، هم لپ تاپ و هم ویدئو پروژکتور پورت HDMI دارند. پس روش مناسب، یکی از موارد 1 تا 7 خواهد بود. به سوال مرحله 2 می رویم.

مرحله ی 2: آیا هر دو دستگاه، پورت یکسان دارند ؟ بله هر دو HDMI دارند . پس روش مناسب، یکی از موارد 1 یا 2 خواهد بود. چون هر دو دستگاه، پورت HDMI دارند، پس مورد 1 خواهد بود و می بایست از کابل HDMI استفاده کنید.

 

نمونه ی دوم: دستگاه ویدئو قدیمی تان را به تلویزیون جدیدتان می خواهید متصل کنید.

فرض می کنیم دستگاه ویدئو تان پورت خروجی av دارد و تلویزیون تان ورودی HDMI. 

مرحله ی 1: حداقل یک دستگاه، یکی از پورت های HDMI یا VGA را دارد ؟ بله، تلویزیون HDMI دارد. پس روش مناسب، یکی از موارد 1 تا 7 خواهد بود. به سوال مرحله 2 می رویم.

مرحله 2: آیا هر دو دستگاه، پورت یکسان دارند ؟ خیر. پس به سراغ مورد بعدی می رویم.

سوال بعدی: یک دستگاه، پورت HDMI دارد و دستگاه دیگر … ؟ بله. پس یکی از موارد 3،4 یا 5 پاسخ خواهد یود. بین این موارد گزینه ی (یک دستگاه، پورت HDMI دارد و دستگاه دیگر هر پورت آنالوگ) صحیح است. پس روش مناسب مورد 5 خواهد بود. یعنی (ترکیب استفاده از کابل به همراه مبدل). در اینجا یک کابل av + مبدل تصویر با ورودی av و خروجی HDMI و کابل HDMI. 

  

مرحله ی 2: وصل کردن دو دستگاه به روش بهینه (با استفاده از اطلاعات بالا) و روشن کردن آن ها

 

تبریک می گیم 🙂

تا اینجا روش اتصال مناسب ( کابل یا ترکیب کابل به همراه مبدل ) را پیدا کردید. حالا دستگاه پخش کننده و دستگاه نمایش دهنده را با آن روش، به هم وصل کنید و هر دو دستگاه را روشن کنید. اگر تصویر ندارید، به مرحله بعدی بروید.  

 

مرحله ی 3: تنظیم ورودی در تلویزیون / ویدئو پروژکتور (دستگاه نمایش دهنده)

 

دستگاه های نمایش دهنده پورت های ورودی متنوع دارند و پس از اتصال کابل، می بایست آن پورت را به دستگاه نمایش دهنده معرفی کنید. ممکن است دستگاه نمایش دهنده بصورت خودکار آن پورت را شناسایی کند و سیگنال ورودی را پخش کند. اما در بیشتر موارد می بایست آن پورتی که کابل به آن متصل شده است را به دستگاه نمایش دهنده معرفی کنید. مثلا اگر کابل را به پورت HDMI تلویزیون وصل کرده اید، پورت ورودی را HDMI انتخاب کنید. ممکن است دستگاه نمایش دهنده تان چند hdmi داشته باشد. مطمئن شوید اگر مثلا کابل را به ورودی hdmi شماره 2 وصل کرده اید، همان را انتخاب کنید.

 

نمونه هایی از دکمه های انتخاب ورودی تصویر بر روی چند ویدئو پروژکتور  

 

برای این کار به دنبال دکمه یا گزینه ای با نام input یا source یا موارد مشابه باشید. این دکمه یا گزینه را در 3 جا می توانید پیدا کنید:

 • دکمه ای بر روی دستگاه با نام  input یا source یا موارد مشابه
 • دکمه ای بر روی کنترل دستگاه با نام  input یا source یا موارد مشابه
 • گزینه ای در منوهای دستگاه با نام  input یا source یا موارد مشابه که از طریق دکمه های کنترل یا روی دستگاه به آن دسترسی دارید

  

مرحله ی 4: تنظیمات لپ تاپ یا هر دستگاه پخش کننده | تنظیمات hdmi لپ تاپ | تنظیمات کابل hdmi | تنظیمات hdmi در ویندوز 10 | تنظیمات hdmi در ویندوز 7

 

اگر هنوز تصویر ندارید، نیاز به انجام تنظیمات در دستگاه پخش کننده تان دارید. این تنظیمات بیشتر موارد (یا شاید همیشه!) فقط برای لپ تاپ ها و رایانه ها وجود دارند که در اینجا آموزش داده ایم. پس اگر لپ تاپ یا رایانه دارید، این مرحله را بخوانید. اما اگر دستگاهی غیر از لپ تاپ و رایانه دارید، به نظر می رسد مشکل از تنظیمات نباشد و مشکل دیگری مثل خرابی کابل و … داشته باشید که در مرحله 5 (عیب یابی اتصال) آن را توضیح داده ایم. 

 

 4.1_ تنظیمات تصویر در ویندوز های 10 و 8.1 و 8 و 7

 

 بعد از اتصال لپ تاپ و رایانه به ویدئو پروژکتور یا تلویزیون در بیشتر موارد بدون هیچ اقدامی، تصویر را بر روی آن نمایشگر دوم دارید. در این حالت، لپ تاپ یا رایانه بصورت خودکار متوجه اتصال شده و تنظیمات نرم افزاری را درست انجام داده است.

اما اگر تصویر ندارید، روش تنظیمات را بصورت ساده و کامل اینجا آورده ایم.

تنطیمات تصویر در ویندوز

ابتدا می بایست منو مربوطه را بیاورید و سپس گزینه ی مناسب را انتخاب کنید.

در ویندوز های 10 و 8.1 و 8 و 7 آسان ترین راه برای دسترسی به منوی مربوط، کلید های میانبر اختصاصی همین کار است. کلید ویندوز را نگه دارید و سپس کلید P را بزنید.  (کلید ویندوز + کلید p )
سپس از گزینه هایی که می آید، گزینه ی مناسب را انتخاب کنید. توضیحات گزینه ها در زیر آمده است:

 • pc screen only ( در ویندوز 7، computer only ) : تصویر، فقط بر روی نمایشگر اصلی نمایش داده شود.
 • duplicate : تصویری یکسان، هم در نمایشگر اصلی و هم در نمایشگر دوم نمایش داده شود.
 • extend : در این حالت شما تصویر بزرگ تر یا عریض تر دارید به این شکل که وقتی هر دو نمایشگر کنار هم قرار بگیرند تصویر کامل می شود. این حالت برای زمانی است که شما به فضای کاری بیشتری نیاز دارید. مثلا پنجره نرم افزار word بر روی نمایشگر اصلی باز است و تب های مرورگر کروم بر روی نمایش گر دوم. این حالت، کاربردهای متنوع دارد که در مطلب جدا در آینده توضیح خواهیم داد.
 • second screen only ( در ویندوز 7 ، projector only ) :تصویر فقط بر روی نمایشگر دوم نمایش داده شود. 

توضیحات:

 1. دکمه های ترکیبی win+p اگر زبان کیبورد فارسی یا انگلیسی باشد فرقی نمی کند و کار می کند.
 2. علاوه بر دکمه های ترکیبی بالا، می توانید از طریق تنظیمات تصویر ویندوز 7 هم این کار را انجام دهید. همچنین تنظیمات تصویر ویندوز 10 هم قابل انجام هست.
 3. منظور از کلید ویندوز، کلیدی است که علامت ویندوز دارد و بیشترین کاربردش باز کردن منوی استارت است. این کلید بین ctrl و alt سمت چپ صفحه کلید قرار دارد
 4. اگر هنگام اتصال، تصویر به صورت خودکار بر روی نمایشگر دوم رفت و به آن دسترسی نداشتید، با یکبار زدن همین دکمه های ترکیبی، تصویر به لپ تاپ یا رایانه بر می گردد.
 5. در این حالات، به موضوع رزولوشن خیلی دقت کنید. ببینید هر نمایشگری (مانیتور لپ تاپ، مانیتور رایانه، تلویزیون، ویدئو پروژکتور) دارای یک رزولوشن اصلی است. هرچند می توانند محدوده ای از رزولوشن های کمتر و بیش تر از آن رزولوشن اصلی را دریافت و نمایش دهند اما وقتی رزولوشنی غیر از رزولوشن اصلی که دارد را نمایش دهند، تصویری غیر واضح و تار خواهید داشت. به عنوان نمونه، وقت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *