ویدئو پروژکتورهای جیبی و قابل حمل، دستگاه های فوق العاده جذابی هستند که کاربردهای بسیار متنوع دارند اما انتخاب یک مدل مناسب، آسان نیست و نیاز هست تا برخی اطلاعات را بدانید. سوالات مختلفی برای تان پیش خواهد آمد. این که به چه چیزهایی باید دقت کنم؟ رزولوشن چقدر مهم است؟ قیمت چقدر است؟ و …

در این راهنما، نکات اساسی را ساده و خلاصه توضیح داده ایم تا بتوانید مدلی را انتخاب کنید که مناسب باشد و از پولی که پرداخت کرده اید، راضی و خوشحال باشید.  

خلاصه بخش اول

در این بخش درباره این صحبت می کنیم که ویدئو پروژکتور های جیبی و قابل حمل چه دستگاه هایی هستند، چه قیمت هایی دارند و برای انتخاب یک دستگاه مناسب، به چه عواملی باید دقت کنید. همچین چند توصیه اساسی در انتخاب پروژکتور را آوردیم.  

ویدئو پروژکتور جیبی و قابل قابل حمل چیست؟ 

این ویدئو پروژکتورها در اندازه های کوچک از اندازه یک گوشی موبایل تا اندازه های که به راحتی قابل حمل باشند قرار می گیرند. مزیتی که نسبت به ویدئو پروژکتورهای دیگر دارند این است که بسیار راحت تر می توانید آن ها را جابجا کنید که این باعث می شود کاربردهای بسیار متنوعی داشته باشند.

ویدئو پروژکتورهایی هم هستند که وزن سبکی دارد (حدود 2 کیلو) دارند اما با لامپ معمولی (متال هالید) که آن ها موضوع این مطلب نیستند. پس منظور ما از ویدئو پروژکتورهای قابل حمل، مدل هایی است که کوچک و سبک هستند و از LED (و در برخی موارد لیزر) استفاده می کنند و از لامپ های معمولی (متال هالید) استفاده نمی کنند.   

قیمت ویدئو پروژکتورهای جیبی و قابل حمل چقدر است؟

برای اینکه حدود دستتان باشد، قیمت مدل های معتبر از 700 هزار تومان از حدود 1 میلیون تا 5 میلیون تومان هستن. بسیاری از اوقات قیمت، مهم ترین فاکتور برای انتخاب ویدئو پروژکتور است. مهم این است که بدانید ویدئو پروژکتور های جیبی و قابل حمل در چه محدوده ی قیمتی هستند و ارزان ترین مدل مناسب شما چقدر است و بعد تصمیم بگیرید که چه میزان می خواهید هزینه کنید. البته مدل هایی بدون برند معتبر هم هستند که قیمت ارزان تری دارند که در مورد مشکلات و معایب آن ها در مطلب زیر توضیحات کامل داده ایم.

مطلب پیشنهادی ویدئو پروژکتور ارزان قیمت یا ویدئو پروژکتور جیبی ارزان قیمت،بخرم؟ نه،اگر برند معتبر ندارد  

 

برای انتخاب ویدئو پروژکتور قابل حمل مناسب، از کجا شروع کنم و به چه عواملی باید دقت کنم؟

شما در نهایت، کیفیت تصویر مطلوب می خواهید ولی متاسفانه کیفیت تصویر را با اعداد نمی توان خیلی دقیق بیان کرد. دستگاهی که رزولوشن بالاتر داشته باشد، الزاما کیفیت تصویر بهتری ندارد، پروژکتوری که روشنایی بالاتری داشته باشد هم الزاما کیفیت تصویر بهتری ندارد. در انتخاب ویدئو پروژکتور، توجه به روشنایی مهم ترین کاری است که باید بکنید. اگر پروژکتوری بخرید که برای کاربرد شما کم نور باشد، تمام عوامل دیگر بی اثر خواهند بود چون تصویر به خوبی دیده نمی شود. پس ابتدا حداقل روشنایی مورد نیاز را بدست آورید، سپس بقیه عوامل را وارد معادله کنید.  روشنایی مهم ترین فاکتور است. این مورد را جدید بگیرید چون اگر مدلی که خریداری می کنید برای کاربرد شما، کم نور باشد، اصلا برای شما کاربرد نداشته باشد.  غیر از موضوع روشنایی،  و بعد از آن، رزولوشن، عمر باطری و پورت های ورودی. ما این 4 مورد را توضیح می دهیم و سپس قابلیت های دیگر صحبت می کنیم که خوب است آن ها را بدانید و اگر برای تان مناسب هستند، دنبال مدل هایی باشید که آن ها را دارند.

 توجه به روشنایی در انتخاب هر ویدئو پروژکتور، عامل اصلی است. روشنایی را در پایین بصورت ساده توضیح داده ایم اما قبل از آن توصیه های ما را بخوانید: 

توصیه های ما هنگام خرید ویدئو پروژکتور:

  •  از برند های معتبر خرید کنید.
  •  عددی که برای کنتراست دستگاه ها بیان می شود را در نظر نگیرید.
  • به نظرات تخصصی و نظرات کاربران در سایت های معتبر، توجه زیادی کنید.
  •  کمترین روشنایی را برای کاربردی که مد نظر دارید را حتما در نظر بگیرید.  

جمع بندی بخش اول

در این بخش درباره این صحبت کردیم که ویدئو پروژکتور های جیبی و قابل حمل چه دستگاه هایی هستند، چه قیمت هایی دارند و برای انتخاب یک دستگاه مناسب، به چه عواملی باید دقت کنید. همچین چند توصیه اساسی در انتخاب پروژکتور را آوردیم. در بخش بعدی در مورد مهم ترین فاکتور در انتخاب پروژکتور یعنی روشنایی صحبت می کنیم و توضیح می دهیم که به چه روشنایی نیاز دارید و اندازه تصویر قابل قبول به نسبت روشنایی چه اندازه ای است؟ با ما همراه باشید.

 

نکته این مطلب در 6 بخش تقسیم بندی شده است تا مطالعه ی آسان تری داشته باشد.

 راهنمای خرید ویدئو پروژکتور جیبی و قابل حمل ، بخش 1 (اینجا هستید)
 راهنمای خرید ویدئو پروژکتور جیبی و قابل حمل ، بخش 2
 راهنمای خرید ویدئو پروژکتور جیبی و قابل حمل ، بخش 3
 راهنمای خرید ویدئو پروژکتور جیبی و قابل حمل ، بخش 4
 راهنمای خرید ویدئو پروژکتور جیبی و قابل حمل ، بخش 5
 راهنمای خرید ویدئو پروژکتور جیبی و قابل حمل ، بخش 6

 دانلود فایل pdf همه بخش  ها

نیاز به راهنمایی تلفنی فوری دارید؟ با ما تماس بگیرید 05138223879 – 09355015600


    

در کانال تلگرام ما عضو شوید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *