Loading...

سوالات متداول

 

 

 

در زمان خرید، سوالاتی وجود دارند که در این صفحه، مهم ترین آن ها را بصورت ساده و واضح توضیح داده ایم. هر سوال دیگری داشتید، لطفا با ما با ایمیل info@lomenz.com و تلفن 05138223879 تماس بگیرید.

 

 

چه محصولاتی قابل سفارش هستند؟


محصولاتی که دکمه اضافه به سبد خرید آن ها فعال است، قابل سفارش هستند.

 

 

آیا محصولاتی که قابل سفارش هستند، واقعا در انبار موجود هستند؟

 

محصولاتی که قابل سفارش گذاری هستند، از نظر موجودی، 3 حالت دارند: 

موجود در انبار لومنز: این محصولات در انبار لومنز موجود هستند و بلافاصله پس از سفارش گذاری، ارسال می شوند.
موجود، پیش خرید: این محصولات در سفارشات آینده لومنز هستند و در تاریخ تحویل که مشخص شده است، تحویل داده خواهند شد.
موجود، ارسال با تاخیر
: این محصولات امکان سفارش گذاری دارند ولی در انبار لومنز موجود نیستند و از تامین کنندگان، تهیه می گردند و نهایتا تا 2 روز بعد از ثبت سفارش ارسال می شوند.

 *لازم به یادآوری است محصولاتی که موجود نیستند و امکان تهیه ندارند، امکان سفارش گذاری هم ندارند.

 

 

هزینه ی ارسال سفارشات چقدر است؟


هزینه ارسال همه ویدئو پروژکتور ها به همه کشور رایگان است. یعنی سبد های خریدی که دارای ویدئو پروژکتور باشند، رایگان ارسال خواهند شد. 
هزینه ارسال لوازم جانبی بر عهده خریدار می باشد که در محل دریافت خواهد شد. (به صورت پس کرایه)

 

 

ارسال سفارش چقدر زمان می برد؟


تمام سفارشاتی که تا ساعت 15 نهایی می شوند، همان روز از مشهد ارسال می گردند. در بیشترین حالت و دورترین فواصل، 3 روز کاری زمان خواهد برد.
در موردسفارشات مشهد: سفارشاتی که بین ساعات 8 تا 23 نهایی می شوند، حداکثر یک ساعته تحویل خواهند شد و سفارشاتی که از 23 تا 8 نهایی شوند، حداکثر تا ساعت 9 تحویل خواهند شد.

 

 

اگر در بین راه اتفاقی برای سفارش بیفتد، چه خواهد شد؟


اگر سفارش گم شود، آسیب ببیند یا شامل هزینه های اضافی احتمالی گردد، مسئولیت کامل با لومنز خواهد بود. در صورتی که نیاز به ارسال مجدد باشد، دوباره در سریع ترین حالت و بدون هزینه سفارشات ارسال خواهد شد. اگر محصول موجود نباشد، با توافق با مشتری، با محصول مشابه تعویض می گردد و یا کل هزینه برگشت داده می شود.

 

 

اگر هنگام مراجعه ی مامور تحویل، در محل نباشم چه اتفاقی می افتد؟


مرسوله ی شما را به نزدیک ترین شعبه ی پست یا تیپاکس برگردانده می شود و شما می بایست حضوری مرسوله را دریافت نمائید.

 

 

سفارش من کجاست؟


جزئیات ارسال سفارش مانند کد رهگیری و اطلاعات شرکت ارسال کننده، در قسمت " پیگیری سفارش" در منوی پایین سایت قابل مشاهده هستند. همچنین این اطلاعات، از طریق پیام کوتاه هم برای شما ارسال می شوند.
* البته مسلما همیشه می توانید با تلفن های ما تماس بگیرید تا پیگیر مرسوله شما باشیم.

 

 

چطور هزینه ی سفارش را پرداخت کنم؟


پرداخت هزینه ی سفارش به 3 طریق ممکن می باشد:

پرداخت آنلاین از طریق درگاه بانک کشاورزی
پرداخت کارت به کارت
پرداخت در محل، هنگام تحویل سفارش (جدید)

* لازم به یادآوری است که امکان پرداخت در محل برای سفارش هایی است که در انبار لومنز موجود می باشند. بنابراین برای سفارشات پیش فروش و سفارشاتی که از همکاران تهیه می گردد، امکان پرداخت در محل نیست.

شهرهای تحت پوشش پرداخت در محل عبارتند از:

آبادان، خرمشهر، آران و بیدگل، آزادشهر، آستارا، آمل، ابهر، اراک، اردبيل، اروميه، اصفهان، اهواز، ايلام، بابل، بابلسر، بجنورد، بروجرد، بم، بندرانزلی، بندرعباس، بوشهر، بوکان، بهشهر، بيرجند، تبريز، تنکابن، تهران، اسلامشهر، شهر قدس، ايرانشهر، پاکدشت، قيام دشت، شهريار، چابهار، چالوس، نوشهر، خرم آباد، خرمدره، خمینی شهر، دامغان، دزفول، انديمشک، دليجان، رشت، رفسنجان، زاهدان، زنجان، ساري، ساوه، سبزوار، سقز، سمنان، سنندج، سيرجان، شاهرود، شاهين شهر، شهرضا، شهرکرد، شيراز، شيراز، عسلويه، قائم شهر، قزوین، قشم، قم، کاشان، کرج، کرمان، کرمانشاه، کيش، گرگان، گنبد کاووس، لاهيجان، لنگرود، ماهشهر، مراغه، میاندوآب، مرودشت، مشهد، مهاباد، ميبد، اردکان، نور، محمودآباد، نيشابور، هشتگرد، همدان، ياسوج، يزد

 

 

آیا می توانم از خریدم منصرف شوم؟


بله به راحتی. انصراف از خرید برای تمام سفارشات امکان پذیر است و تمام هزینه برگردانده می شود. فقط کافی است انصراف خودتان را از طریق ایمیل یا تلفن اعلام کنید. مبلغ پرداختی کمتر از 1 ساعت به حساب شما واریز می گردد.
لازم به یاداوری است اگر هنگام اعلام انصراف از خرید، سفارش ارسال شده باشد، شامل شرایط برگرداندن سفارش خواهد شد که در زیر توضیح داده ایم.

 

 

آیا می توانم سفارش را برگردانم؟


بله به راحتی. تا 10 روز پس از ثبت سفارش، برای تمام سفارشات، تنها به شرط باز نشدن بسته بندی اصلی، امکان بازگرداندن سفارش هست.

اگر می خواهید سفارش تان را بازگردانید، مراحل زیر را انجام دهید:
سفارش را از پست دریافت کنید. بسته بندی اصلی را باز نکنید. تا حداکثر 10 روز بعد از ثبت سفارش مهلت دارید تا به ما اعلام کنید. سفارش را با پست پیشتاز ارسال نمائید.
حداکثر 1 ساعت پس از دریافت کالا توسط لومنز، مبلغ سفارش به حساب شما واریز می گردد.
ملاک تشخیص بازنشدن بسته بندی اصلی، لومنز خواهد بود و اگر لومنز تشخیص دهد بسته بندی باز شده است، همان محصول مجددا ارسال خواهد شد. در این حالت، هزینه های پست (ارسال به انبار لومنز و ارسال مجدد سفارش) بر عهده ی خریدار خواهد بود.

* لازم به یاداوری است انصراف از خرید برای دستگاه هایی که بسته بندی آنها باز شده است، امکان پذیر نیست.

* در مورد سفارشات که منصرف شده اید، فقط هزینه ی بازگشت محصول با خریدار خواهد بود و هزینه ارسال اولیه، همچنان با لومنز می باشد.

 

اگر محصول دریافت شده، مشکل فنی داشت، چه کار انجام دهم؟

 

در 24 ساعت اول دریافت محصول، اگر مشکلی فنی در محصول مشاهده کردید، به ما اطلاع دهید و پس از هماهنگی با لومنز، محصول را بازگشت دهید. 

در صورت تایید بخش فنی لومنز، دستگاه جدید ارسال می شود. در صورت موجود نبودن مدل مشابه، امکان تعویض با محصول دیگر به وجود خواهد آمد. 

در این حالت، امکان بازگشت مبلغ کالا وجود ندارد.

در این حالت، تمام هزینه های ارسال و بازگشت تا دریافت محصول سالم توسط مشتری، با لومنز خواهد بود.

در مورد بازگرداندن سفارش به دلیل مشکلات ظاهری یا کارکردی، این نکات را توجه نمائید:

تمام بسته بندی و قطعات و لوازم جانبی می بایست کامل و سالم باشند.

تا جای ممکن اگر مشکل بدون باز کردن پلمب یا روشن کردن دستگاه مشخص می شود، در صورتی شامل بازگشت خواهد بود که پلمب باز نشده باشد، دستگاه روشن نشده باشد و بقیه لوازم استفاده نشده باشند. در مجموع ، تا جای ممکن با کمترین تغییرات در بسته بندی باشد.

به عنوان مثال اگر دستگاهی که دارای ریموت کنترل است،  ریموت کنترل نداشته باشد، فقط با بازکردن جعبه اصلی قابل تشخیص خواهد بود. پس اگر بعد از باز کردن جعبه ، اطلاع داده شود، امکان برگشت دارد اما اگر پلمب دستگاه هم باز شده باشد، دیگر امکان بازگرداندن ندارد. هرچند تمام تلاش ما این است که رضایت شما حاصل شود.

توصیه ما این است که قبل از روشن کردن دستگاه و باز کردن پلمب ها، مراحل زیر را انجام دهید:

پس از دریافت کالا، ابتدا بدون باز کردن بسته بندی اصلی، از سالم بودن جعبه مطمئن شوید. چون ممکن است در طول مسیر آسیب دیده باشد.

سپس بسته بندی را با احتیاط و کمترین خراب شدن برچسب ها و پلمب ها باز کنید و محتویات را چک کنید.

 

 

چه محصولاتی در سایت به فروش می رسند؟


فقط محصولات اصلی از برندهای معتبر. منظور از اصلی بودن هم، تولید کننده های مطرحی هستند که اصالت آن ها به وضوح برای همه مشخص است.

 

 

برای راهنمایی انتخاب مدل می توانم از شما مشاوره بگیرم؟


بله با کمال میل.بهترین راه از طریق تلفن 05138223879 است. همچنین از طریق چت آنلاین، قسمت نظرات مطالب و محصولات و ایمیل هم می توانید در ارتباط باشید. البته نقد و بررسی مدل ها، مطالب آموزشی، ویدئو های معرفی و ... هم در سایت هستند تا انتخاب بهتری داشته باشید.

 

 

سفارش من پلمب خواهد بود؟


همانطور که در سایت مشاهده می کنید، با هدف راهنمایی دقیق مشتریان قبل از خرید (عکاسی با کیفیت بالا از زوایای مختلف، تهیه ی ویدئو های جعبه گشایی، معرفی، نقد و بررسی و مقایسه ی مدل های مختلف) کارشناسان ما برخی از دستگاه ها را باز می کنند. البته اطمینان می دهیم این دستگاه به هیچ وجه توسط مشتری یا افراد غیرکارشناس، باز و استفاده نشده است.

 

 

می توانم برای انتخاب، حضوری به محل شرکت بیام؟


لومنز، فروشگاه اینترنتی ویدئو پروژکتور های جیبی و قابل حمل و سینمای خانگی می باشد و امکان مراجعه حضوری نداریم. اما برای مشاوره می توانید علاوه بر مطالب مختلف موجود در سایت،از طریق تلفن، چت آنلاین و بقیه راه های ارتباطی همیشه از ما مشاوره رایگان بگیرید. 

 

 

محصولات ساخت کجا هستند؟

عمده ی محصولات ساخت چین هستد اما برخی محصولات هم ساخت کشور های دیگر هستند. مثل ویدئو پروژکتور LG PH550 که ساخت کره است. در قسمت جزئیات هر محصول، کشور سازنده نوشته شده است. 


هر سوالی داشتید، لطفا و حتما با ما از طریق ایمیل info@lomenz.com و تلفن 05138223879 و فرم زیر تماس بگیرید.
به عنوان مثال سوال شما می تواند در مورد سفارش گذاری، ارسال، پرداخت، استفاده از قسمت های مختلف سایت، راهنمایی انتخاب مدل، توضیحات در مورد مطالب سایت و هر سوال دیگری باشد.

 

 

لومنز: نخستین فروشگاه اینترنتی ویدئو پروژکتور های جیبی و قابل حمل

نظرات
    ارسال نظر