راهنمای کامل خرید پرده نمایش ویدئو پروژکتور

راهنمای کامل خرید پرده نمایش ویدئو پروژکتور

پرده نمایش های مختلف
اولین قدم برای انتخاب یک پرده نمایش مناسب ویدئو پروژکتور، که به بهترین وجه متناسب با نیازها یا برنامه های خاص شما باشد، انتخاب نوع پرده نمایش (type of screen) مورد نظر شماست. از روش نصب پرده نمایش گرفته تا روش جمع شدن پرده، در مجموع مواردی هستند که در هنگام انتخاب نوع پرده نمایش، باید مد نظر قرار بدهید. ماندگاری نوع پرده نمایش هم جزء نکاتی است که باید به آن توجه کنید. آیا می خواهید از یک دیوار یا سقف ثابت یک اتاق کنفرانس، کلاس درس یا سینمای خانگی استفاده کنید، و یا می خواهید از یک پرده نمایش کوچکتر و قابل حمل تری برای بعضی از مواقع استفاده کنید؟

روش ساده دیگری که به محدود کردن دایره انتخاب شما کمک می کند،به نوع عملکرد یا روش جمع کردن پرده نمایش بر می گردد. شما می توانید از انتخاب یک پرده نمایش برقی گرفته، که با فشار یک دکمه به پایین می آید و با یک فشار دکمه هم جمع می شود، تا انتخاب یک پرده نمایش پروژکتور دستی، دقیقاً مانند بعضی از پرده کرکره ها که باز و جمع می شوند، انتخاب کنید. پرده نمایش های ثابت (Fixed Frame) از مواردی هستند که مناسب سینمای خانگی یا سالن های تئاتر می باشند.

به طور کلی، اگر تمایل دارید که پرده نمایش شما به صورت دائمی و ثابت نصب شوند، پرده نمایش های برقی دیواری و سقفی، ثابت یا دستی مناسب کار شما می باشند. اگر به این نتیجه رسیدید که باید پرده نمایش پرتابل و قابل حملی تهیه کنید، در نتیجه پرده نمایش های پایه دار انتخاب بهتری خواهد بود. این پرده نمایش ها مناسب پرزنت محصولات در مکان های مختلف، نمایشگاه های تجاری، یا کلاس های درس مختلف هستند.

انواع پرده نمایش های موجود در بازار

پرده نمایش پایه دار (پرتابل) ویدیو پروژکتور (Tripod Screen Display)

پرده نمایش دیواری/ سقفی ویدیو پروژکتور (Wall Screen Display)

پرده نمایش برقی ویدیو پروژکتور (Motorized Screen Display)

پرده نمایش قابل حمل رومیزی (Portable Screen Display)

نحوه تعیین ابعاد پرده نمایش ویدئو پروژکتور

ابعاد پرده پرده نمایش پروژکتور شما تا حد زیادی بستگی به خود پروژکتور شما دارد. بنابراین، قبل از این که شروع به بررسی نحوه تعیین اندازه پرده نمایش پروژکتور باشید، باید نسبت ابعاد تصویر پروژکتور (aspect ratio) خود را بررسی کنید. این بهترین نقطه شروع برای تعیین اندازه پرده نمایش پروژکتور است. مرحله بعدی، محتوایی است که قصد نمایش بر روی پرده را دارید.
فیلم های با فرمت واید اسکرین (Widescreen format) در مقایسه با پرزنت داده های پیچیده یا نمودارهای کوچک در یک اتاق هیئت مدیره، به تنظیمات بسیار متفاوتی احتیاج دارد.   

چه مطالب مرتبطی می توانم مطالعه کنم؟

برای اینکه بدانید چه اندازه تصویری مناسب شرایط شماست و این که چه متراژی دیوار سفید باید در نظر بگیرید تا تصویر را بر روی آن داشته باشید، مطلب اندازه ی تصویر مناسب برای من چیست؟ را مطالعه بفرمایید.

  ( این مطلب ادامه دارد ...... ) 

نظرات
    ارسال نظر