Loading...

استفاده از لپ تاپ به عنوان مانیتور دوم؟ یا استفاده از مانیتور لپ تاپ به عنوان مانیتور دوم؟

|
استفاده از لپ تاپ به عنوان مانیتور دوم؟ یا استفاده از مانیتور لپ تاپ به عنوان مانیتور دوم؟

سوال بسیار پر تکرار:

رسیور، کنسول بازی و کیس به لپ تاپ وصلنمی شوند

توضیحات بیشتر : اتصال رسیور یا کنسول بازی مثل ps4 و ایکس باکس به لپ تاپ

   استفاده از لپ تاپ به عنوان مانیتور دوم، فقط به عنوان مانیتور دوم یک لپ تاپ دیگر ممکن است، اما نه با کابل تصویر مثل HDMI یا VGA بلکه به کمک نرم افزار که در زیر توضیح داده ایم:

 لپ تاپ ها و رایانه های شخصی دارای خروجی تصویر هستند یعنی می توانید آن ها را به یک دستگاه نمایش دهنده مثل تلویزیون، مانیتور خارجی یا ویدئو پروژکتور متصل کنید تا تصویر لپ تاپ را روی آن ها هم داشته باشید. 

راهنمای اتصال همه دستگاه های پخش کننده یا دستگاه های خروجی دهنده (لپتاپ، کیس کامپیوتر، گوشی، ps4 ،ps3 ،xbox، تبلت، گیرنده دیجیتال، رسیور) به همه دستگاه های نمایش دهنده یا دارای ورودی تصویر (تلویزیون، ویدئو پروژکتور، مانیتور) را در مطلب زیر بصورت بسیار کامل و جامع آورده ایم که توصیه می کنیم در صورت نیاز آن را هم مطالعه نمائید:

مطلب پیشنهادی اتصال لپتاپ به تلویزیون - جامع ترین راهنمای فارسی

 اما برعکس حالات بالا آیا امکان استفاده از لپ تاپ به عنوان مانیتور (یا استفاده از لپ تاپ به عنوان مانیتور دوم یا استفاده از مانیتور لپ تاپ به عنوان مانیتور دوم) هم هست؟! 

بله، خوشبختانه این امکان هست اما نه با کابل های انتقال تصویر مثل HDMI یا VGA بلکه به کمک نرم افزار و شبکه .

 چون لپ تاپ ها یا رایانه های شخصی دارای ورودی تصویر نیستند، یعنی امکان این نیست که با یک کابل تصویر (مثل HDMI) از یک رایانه دیگر یا یک گیرنده دیجیتال به یک لپ تاپ ارتباطی با کابل تصویر مثل اچ دی ام آی شکل  بگیرد و تصویر رایانه دیگر یا آن گیرنده دیجیتال را بر روی لپ تاپ داشته باشیم. اما به کمک نرم افزار و شبکه ، راهی برای این کار هست که در ادامه آن را توضیح خواهیم داد. 

 

نکات بسیار مهم:

 - استفاده از لپ تاپ به عنوان مانیتور می تواند در مواقعی بسیار کاربردی باشد. مثلا اگر لپ تاپ قدیمی دارید که سرعت پایینی دارد اما مانیتور آن سالم است می توانید به راحتی و البته رایگان و بجای خرید یک مانیتور دیگر، از آن به عنوان مانیتور دوم استفاده کنید.

 - پس استفاده از مانیتور لپ تاپ به عنوان مانیتور دوم ممکن است اما چون این امکان با نرم افزار و شبکه ممکن می شود، پس فقط می توان مانیتور یک لپ تاپ را به عنوان مانیتور دوم یک رایانه شخصی یا یک لپ تاپ دیگر استفاده کرد و نمی توان از مانیتور لپ تاپ به عنوان مانیتور برای یک دستگاه خروجی دهنده تصویر مثل گیرنده دیجیتال یا کنسول بازی و پلیر بلو ری که دارای سیستم عامل نیستند، استفاده کرد. پس برای موارد زیر هم نمی توان از این روش استفاده کرد: اتصال رسیور به لپ تاپ، استفاده از لپ تاپ به عنوان مانیتور ps4، استفاده از مانیتور لپ تاپ برای xbox، استفاده از مانیتور لپ تاپ برای ps4، استفاده از لپ تاپ به عنوان مانیتور با hdmi، اتصال گیرنده دیجیتال به لپ تاپ

 -  اگر یک رایانه شخصی دارید و می خواهید از مانیتور آن به عنوان مانیتور دوم استفاده کنید، این کار با کابل تصویر و بسیار راحت انجام می شود و نیازی به نرم افزار و روشی که در این مطلب توضیح داده ایم ندارید، چون نمایشگر ها خودشان دستگاه نمایش دهنده تصویر (دستگاه ورودی دار) هستند و فقط می بایست کابل تصویر که به ورودی آن ها متصل است را از رایانه جدا و به لپ تاپ متصل کنید.

 - می توان گفت اگر کار خیلی جدی و سنگین دارید و همیشه نیاز به مانیتور دوم برای داشتن فضای کاری بیشتر دارید، راه حل بهتر همچنان استفاده از یک مانیتور دوم است و نه مانیتور یک لپ تاپ دیگر. چون اینجا کندی سرعت و برخی تنظیمات و برقراری شبکه لازم است و این روش برای مدت کوتاه یا کارهای ساده و گهگاهی مناسب تر است.

 - این روش برای زمانی است که هر دو رایانه دارای مانیتور باشند و بخواهید از مانیتور یکی به عنوان مانیتور دوم دیگری استفاده کنید پس اگر کیس دارید که مانیتور ندارد، با این روش نمی توانیداز مانیتور لپ تاپ به عنوان مانیتور کیس استفاده کنید و برای اتصال کیس کامپیوتر به لپ تاپ نیست.

 - پورت های انتقال تصویر هم می توانند ورودی باشند و هم خروجی و بسته به دستگاه متفاوت است. مثلا پورت HDMI روی لپ تاپ فقط خروجی است و به عنوان ورودی نمی توان استفاده کرد و پورت اچ دی ام آی ویدئو پروژکتور فقط ورودی است و به عنوان خروجی نمی توان استفاده کرد. در حالی که شکل پورت اچ دی ام آی در لپ تاپ و ویدئو پروژکتور یکسان است. 

روش  استفاده از لپ تاپ به عنوان مانیتور

 چند نرم افزار برای این کار هستند (که گاهی نرم افزار تبدیل لپ تاپ به مانیتور نامیده می شوند) اما ما share mouse را آزمایش کردیم. جز برای برخی قابلیت های پیشرفته مثل drag & drop کاملا رایگان است. تنظیمات به راحتی و حتی خودکار انجام می شود. دو لپ تاپ می توانند سیستم عالم ویندزو 7 به بالا یا macOS داشته باشند و نیازی هم نیست سیستم عامل یکسان داشته باشند. 

 

لوازم مورد نیاز برای استفاده از لپ تاپ به عنوان مانیتور دوم:


- 2 عدد لپ تاپ که قرار است تصویر یکی بر روی دیگری هم باشد

- اتصال هر دو لپ تاپ به یک شبکه 

- نرم افزار Share Mouse (دانلود رایگان نرم افزار share mouse برای استفاده از مانیتور لپ تاپ به عنوان مانیتو دوم)

 روش کار بسیار ساده است. کافی است نرم افزار را بر روی هر دو لپ تاپ نصب کنید و هر دو لپ تاپ را به یک شبکه متصل کنید. پس از ریست کردن، نرم افزار بصورت خودکار وجود نسخه دیگر بر روی لپ تاپ دیگری که در شبکه هست را تشخیص می دهد و کار تمام است.

 

خواهشمندیم پیش از مطالعه مطلب و نظرات، از ارسال پرسش تکراری خودداری بفرمایید.

47
نظرات
    ارسال نظر
    برگشت به بالا