با اطمینان کامل خرید کنید
✔️ دارای نماد اعتماد الکترونیکی
✔️ عضو رسمی اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی
✔️ دارای پروانه کسب با شناسه صنفی ۰۴۶۷۱۰۰۶۷۵
✔️ ثبت‌شده در سایت ساماندهی رسانه‌های دیجیتال


پرده نمایش یا پرده پروژکتورهای آموزشی

پرده نمايش چيست؟

پرده نمایش (Screen) از تجهیزات جانبی است که علاوه بر ویدئو پروژکتور، برای پخش تصاویر دستگاه هایی نظیر ویژوالایزر ،اسلاید و اوِرهِد نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در ساخت این صفحه نمایش سفید رنگ، موادی بکار رفته است تا از بازتاب نور جلوگیری کرده و به افزایش کیفیت نمایش تصاویر کمک نماید.

هم چنین، پرده های نمایش با توجه به نیاز مشتریان به پرده های پایه دار، سقفی دستی، سقفی برقی و بک پروجکشن تقسیم می گردند.

خرید پرده نمایش برای کلاس درس 

اگر هنوز برای کلاس های مدرسه، پرده نمایش نخریده اید، در هنگام خرید ویدئو پروژکتور آموزشی، این موضوع را هم مورد توجه قرار بدهید زیرا که انتخاب یک پرده نمایش خوب، کیفیت تصویر به مراتب بهتر و قابل توجه تری نسبت به پخش تصویر بر روی دیوار یا تخته کلاس دارد. این کیفیت تصویر به جلب توجه بهتر دانش آموزان به مطالب درسی کمک می نماید. 

گفتنی است برای تماشای هر چه بهتر تصاویر، لازم است که دانش آموزان از پرده نمایش فاصله داشته باشند; میزان این فاصله بستگی به اندازه تصویر مورد نظر شما و فضای موجود در محل نصب ویدئو پروژکتور دارد.

تصویری از فاصله دانش آموز تا پرده نمایش

بنابراین، برای تعیین اندازه پرده نمایشی که نیاز دارید، باید دورترین فاصله ای که دانش آموزان تا پرده نمایش می نشیند را محاسبه کنید. ارتفاع صفحه یا پرده نمایش باید 6/1 فاصله باشد.
این اندازه برای مشاهده ویدئو و متن مناسب است. در حالت ایده آل، دانش آموزانی که در نزدیک ترین فاصله نسبت به پرده نمایش می نشینند ، اگر 2 برابر صفحه نمایش را در نظر بگیریم نباید از این فاصله نزدیک تر بنشینند و پایین صفحه باید حداقل 4 فوت (حدود یک متر و بیست سانتیمتر) بالاتر از کف اتاق کلاس باشد تا تمام دانش آموزان قادر به دیدن پرده نمایش باشند.

پرده نمایش ها نه تنها در اندازه های مختلف وجود دارند، بلکه می توانند به روش های مختلفی نصب شوند. اگر قرار باشد که انتهای پرده نمایش فاصله 4 فوتی با کف کلاس را داشته باشد، لازم است که پرده نمایش به سقف آویز شود و یا بر روی دیوار نصب شود.

مناسب ترین اندازه پرده نمایش برای کلاس درس چیست ؟

پرده های نمایش در ابعاد واندازه های مختلفی در بازار موجود می باشند سایزهای 180*180 سانتی متر برای کلاس های معمولی و سایز 2 و حتی دو و نیم متر (5/2) برای کلاس های بزرگ مناسب می باشند.

اما به نسبت تصویر هم در انتخاب پرده دقت کنید. توصیه می کنیم مطلب زیر را مطالعه بفرمایید


مطلب مرتبط: اندازه های پرده نمایش


در حالت کلی چه مدل های پرده ویدئو پروژکتور در بازار وجود دارد؟ 

3 نوع پرده در حال حاضر در بازار مرسوم هستند:  (جهت مطالعه بیشتر این مقاله را مطالعه نمایید)

 انواع مرسوم پرده های ویدئو پروژکتور

 مطلب پیشنهادی

ویدئو پروژکتور آموزشی و اداری 
فواید استفاده از ویدئو پروژکتور در کلاس
ویدئو پروژکتور آموزشی و برد هوشمند مدارس
آیا به پرده نمایش یا پرده پروژکتور نیاز دارم؟
3 نکته اساسی در انتخاب ویدئو پروژکتور آموزشی برای مدارس، دانشگاه ها و …

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.