Free xml sitemap generator
Loading...

روش های تماشای تلویزیون با ویدئو پروژکتور

|
یکی از کاربردهای ویدئو پروژکتور، بخش سرگرمی آن است مثل تماشای فوتبال و فیلم و انجام بازی در اندازه بسیار بزرگ. در این مطلب ، روش های مختلف تماشای تلویزیون با ویدئو پروژکتور را توضیح می دهیم.


 

 

1- اتصال ویدئو پروژکتور به گیرنده دیجیتال تلویزیون (ستاپ باکس)

اصلی ترین روش تماشای تلویزیون، این حالت است. یعنی گیرنده دیجیتال یا ستاپ باکس را به ویدئو پروژکتور متصل کنید. 

گیرنده دیجیتال دستگاهی است که می تواند سیگنال های دیجیتال تلویزیون را دریافت کند. احتمالا همین الان به تلویزیون تان یکی از این وسیله ها متصل است. گیرنده های دیجیتال سال هاست که در کشور استفاده می شود و جایگزین گیرنده های آنالوگی که روی خود تلوزیون ها بود شده اند. 

گیرنده دیجیتال را می بایست با کابل مناسب به ویدئو پروژکتور  متصل کنید. به احتمال زیاد هم گیرنده دیجییتال و هم ویدئو پروژکتور دارای پورت HDMI باشند که این حالت ساده ترین و ارزان ترین و با کیفیت ترین حالت است. 

گیرنده دیجیتال

 

 

البته هنوز گیرنده های دیجیتال داریم که پورت آنالوگ AV دارند. اگر اینطور است یا ویدئو پروژکتور تان پورت HDMI ندارد، با استفاده از جدول که در مطلب زیر با زحمت همکاران، تهیه کرده ایم می توانید بهترین روش اتصال را انتخاب کنید

مطلب پیشنهادی       بهترین روش اتصال به ویدئو پروژکتور

* در تلویزیون های جدید، گیرنده دیجیتال داخلی وجود دارد. در این حالت اگر تلویزیون تان خروجی HDMIداشته باشد، می توانید از همان پورت به ویدئو پروژکتور وصل کنید اما اگر نداشته باشد می بایست یک گیرنده دیجیتال جداگانه تهیه کنید.2- انتخاب پروژکتورهایی با گیرنده دجیتال داخلی

برخی ویدئو پروژکتورها دارای گیرنده دیجیتال داخلی هستند مانند ویدئو پروژکتور ال جی ph550 و ویدئو پروژکتور ال جی LG PW1000. با اتصال یک آنتن به خود این ویدئو پروژکتورها می توانید تلویزیون را تماشا کنید. البته مدل های با این قابلیت بیار محدود هستند و به راحتی در دسترس نیستند.3- انتخاب پروژکتورهایی با سیستم عامل آندروید داخلی

اگر ویدئو پروژکتوری آندرویدی داشته باشید که دارای سیستم عامل آندروید داخلی باشد و بتوانید اپلیکینش های پخش تلویزیون مثل تلوبیون یا روبیکا و ... را روی آن نصب کنید، می توانید از همان طریق تلویزیون را هم تماشا کنید. البته کیفیت تصویر معمولا پایین تر از روش اتصال به گیرنده دیجیتال است که روش اول بود. در این حالت نیاز به اینترنت نسبتا خوب برای پخش زنده تلویزیون دارید.

اپلیکیشن تلوبیون بر روی ویدئو پروژکتور آندرویدی آیپتک P800 به عنوان یکی از اپلیکیشن های پخش شبکه های تلویزیونی
 


ویدئو پروژکتورهای آندرویدی :

    آیپتک aiptek AN100 (موجود در انبار لومنز، تحویل فوری)

    بنکیو BenQ GS1 (موجود در انبار لومنز، تحویل فوری)

    بنکیو BenQ i500 (موجود در انبار لومنز، تحویل فوری)

    آیپتک aiptek boombox projector P800 (موجود در انبار لومنز، تحویل فوری)

 


 

 

4- اتصال لپ تاپ با کابل HDMI به ویدئو پروژکتور و تماشای تلویزیون از روی سایتهای پخش زنده

در این حالت هم می توانید با سایتهای پخش زنده که همه شبکه ها دارند، تلویزیون را روی لپ تاپ داشته باشید و با خروجی HDMI به ویدئو پروژکتور وصل کنید.

 

 مطالب پیشنهادی راهنمای اتصال لپتاپ به تلویزیون >

  

 

  

ممنون از اینکه با لومنز در تماس هستید.

هر سوالی دارید، در قسمت نظرات هر کدام از مطالب از ما بپرسید. مشتاقانه منتظر سوال های شما هستیم. 


در کانال تلگرام ما عضو شوید


0
نظرات
    ارسال نظر
    برگشت به بالا