فیلتر
ویدئو پروژکتور بلوتوثی

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

بلوتوث به انگلیسی: (Bluetooth)بلوتوث یک استاندارد ارتباطی بی سیم با برد کوتاه برای اتصال دستگاه‌ها به یکدیگر است که باوجود سرعت کمتر نسبت به وای-فای، اتصال دستگاه‌ها از طریق آن به مراتب آسان‌تر انجام می‌گیرد.

یکی از قابلیت هایی که در برخی ویدئو پروژکتورها مشاهده می شود، بلوتوث است.همانطور که اشاره شد، بلوتوث یک روش ارتباطی بی سیم است که در گوشی های موبایل و لپ تاپ ها و سایر لوازم الکترونیکی وجود دارد. اما قابلیت بلوتوث در ویدئو پروژکتور ها چه کاربردی دارد؟ آیا برای دریافت بی سیم تصاویر است؟

امروزه ویدئو پروژکتورهایی داریم که قابلیت بلوتوث دارند. اما باید توجه داشت که در حال حاضر، کاربرد بلوتوث در ویدئو پروژکتور ها برای انتقال صدا است. به این معنی که ویدئو پروژکتور به وسیله بلوتوث می تواند به بلندگوهای بی سیم متصل شود و صدا را بجای بلندگوهای خودش، با بلندگوهای بی سیم پخش کند.

 نکته: آیا می توان از بلوتوث ویدئو پروژکتور برای انتقال تصویر هم استفاده کرد؟ مثلا آیا می توان تصویر گوشی تلفن یا لپ تاپی که دارای بلوتوث هست را به صورت بی سیم بر روی ویدئو پروژکتور بلوتوث دار انتقال داد؟ خیر، این کار امکان پذیر نیست.

توضیح این که برای ارتباط بی سیم بین دو دستگاه (مثلا گوشی موبایل و ویدئو پروژکتور) از روش های دیگری مانند میرورینگ استفده می شود و با بلوتوث این کار ممکن نیست.

مطالعه بیشتر:

ویدئو پروژکتور بلوتوث دار چیست و چه قابلیتی دارد؟