خرید، با اطمینانِ کامل
دارای نماد اعتماد و پروانه‌کسب با شناسه‌ی ۰۴۶۷۱۰۰۶۷۵
عضو رسمی اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی
۱۵ سال سابقه‌ی فعالیت در زمینه‌ی ویدئو پروژکتور

ارسالِ رایگان
ارسالِ رایگان همه‌ی ویدئو پروژکتورها به سراسرِ ایرانِ زیبا ❤️

۷ روز فرصتِ تستِ فنی
علاوه‌بر گارانتیِ ویدئو پروژکتورها

پرداخت، هنگامِ تحویل
برای تهران و مشهد، برای بیشترِ ویدئو پروژکتورها

فاکتورِ رسمی
امکان ارائه‌ی فاکتورِ رسمی با ارزشِ افزوده

ویدئو پروژکتورهای قابل حمل یا پرتابل آموزشی (کلاس درس)

به طور کلی، وزن پروژکتور بستگی زیادی به نوع کاربرد و روشنایی آن دارد. از بین 1100 تا 1200 ویدئو پروژکتوری که در حال حاضر در سطح بازار جهانی عرضه می شوند، از جنبه وزن، پروژکتورهایی که در حدود 140 گرم هستند در رده سبک ترین پروژکتورهای پیکو (جیبی) و ویدئو پروژکتورهایی تا وزن 181 کیلوگرم در رده بزرگترین ویدئو پروژکتور ها در این دسته بندی قرار می گیرند.

اگر ما به محدوده روشنایی این پروژکتورها دقت کنیم، متوجه می شویم که سبکترین ویدئو پروژکتور پیکو دارای 11 انسی لومن شدت روشنایی است و سنگین ترین ویدئو پروژکتور  30000 انسی لومن روشنایی تولید می کند. واضح است که بین وزن و روشنایی  رابطه متقابلی وجود دارد.

انواع ویدئو پروژکتور

با این وجود، دسته ای از پروژکتور ها وجود دارند که در ساخت آنها سعی شده است که با وجود داشتن وزنی سبک، از انسی لومن بالایی برخوردار باشند که در نتیجه در دسته بندی ویدئو پروژکتورهای پرتابل یا قابل حمل قرار می گیرند. در سایت پروژکتور سنترال به پروژکتورهایی که از وزنی در حدود دو کیلو و نیم یا کمتر برخوردارند، پروژکتورهای پرتابل نامیده می شوند.

پروژکتورهای آموزشی قابل حمل 

همانطور که از نامشان مشخص است، برای فضاهای آموزشی طراحی شده اند و در مدل ها و برندهای مختلف در بازار وجود دارند. درخصوص پروژکتورهای کلاس های آموزشی لازم به ذکر است که به هیچ وجه نمی توان پروژکتوری را «بهترین پروژکتور آموزشی» نامید، اما با توجه به فضای آموزشی و نیاز و مقدار بودجه شما می توانید اقدام به تهیه این ویدئو پروژکتورهای آموزشی کنید. 
در صورتی که می خواهید پروژکتور را بین کلاس های مختلف جابه جا کنید، باید به وزن آن توجه کنید. زیرا در این صورت شما به دستگاهی نیاز دارید که وزنی کمتر از ۳ کیلوگرم داشته باشد. اما در صورت نصب ویدئو پروژکتور روی پایه ثابت، وزن آن دیگر اهمیتی ندارد و لازم نیست در هنگام خرید آن را مد نظر قرار دهید.

با این حال، در انتخاب یک پروژکتور قابل حمل, عامل مهم دیگری که باید مورد توجه قرار بگیرد،نویز فن (fan noise) ویدئو پروژکتور است.

نویز قابل شنیداری به صورت دسی بل (dB) اندازه گیری می شود. یک پروژکتور با میزان صدای قابل شنیدن در حدود 30 دسی بل، مشابه نویزی است که می توانید در یک کتابخانه انتظار داشته باشید و از طرفی یک مکالمه عادی در حدود 65 دسی بل می باشد. بنابراین در انتخاب یک پروژکتور قابل حمل، توصیه می شود که به صدای دستگاه توجه نمائید. نویز زیاد باعث حواس پرتی شما و مخاطبان تان می شود. در هنگام خرید در صورت امکان به صدای پروژکتور در هنگام روشن بودن گوش کنید.

ترجمه و تالیف:lomenz.com

 مطلب پیشنهادی

ویدئو پروژکتور آموزشی و اداری 
فواید استفاده از ویدئو پروژکتور در کلاس
ویدئو پروژکتور آموزشی و برد هوشمند مدارس
پرده نمایش یا پرده پروژکتورهای آموزشی
نسبت ابعاد تصویر در ویدئو پروژکتورهای آموزشی (کلاس درس)
هزینه نگهداری ویدئو پروژکتور آموزشی (کلاس درس)
اتصال ویدئو پروژکتور آموزشی به شبکه (Projector Networking)
فاصله نصب ویدئو پروژکتور و محاسبه آسان برای اندازه تصویر مناسب
3 نکته اساسی در انتخاب ویدئو پروژکتور آموزشی برای مدارس، دانشگاه ها و …

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.