خرید، با اطمینانِ کامل
دارای نماد اعتماد و پروانه‌کسب با شناسه‌ی ۰۴۶۷۱۰۰۶۷۵
عضو رسمی اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی
۱۵ سال سابقه‌ی فعالیت در زمینه‌ی ویدئو پروژکتور

ارسالِ رایگان
ارسالِ رایگان همه‌ی ویدئو پروژکتورها به سراسرِ ایرانِ زیبا ❤️

۷ روز فرصتِ تستِ فنی
علاوه‌بر گارانتیِ ویدئو پروژکتورها

پرداخت، هنگامِ تحویل
برای تهران و مشهد، برای بیشترِ ویدئو پروژکتورها

فاکتورِ رسمی
امکان ارائه‌ی فاکتورِ رسمی با ارزشِ افزوده

آموزش حرفه ای با ویدئو پروژکتور جیبی ( ارائه یا لکچر دادن)

کاربرد های ویدئو پروژکتور های جیبی و قابل حمل را می توان در 2 گروه کلی دسته بندی کرد: کاربردهای سرگرمی؛ مثل تماشای تلویزیون، فیلم، مسابقات ورزشی، عکس های خانوادگی، بازی و …

گروه دوم، کاربرد های کاری و تجاری؛ یعنی استفاده به عنوان وسیله ای برای آموزش و پرزنت که مورد استفاده ی استادان، خبرنگاران، بازاریابان و بقیه افراد می شود.

اما برای این که از ویدئو پروژکتور جیبی برای پرزنت و آموزش استفاده کنید، باید چند نکته مهم را بدانید و رعایت کنید. در این مطلب، این نکات را یاداوری می کنیم.

1- انتخاب ویدئو پروژکتور جیبی مناسب آموزش و پرزنت:

 مهم ترین نکته این است که ویدئو پروژکتور مناسب پرزنت و آموزش تهیه کنید. از نظر روشنایی، رزولوشن، باطری و بقیه امکانات.

قبلا در مورد راهنمای خرید همه ی نکات لازم را نوشته ایم. پس حتما با مطالعه ی دو مطلب زیر، مشخصات مورد نیازتان را تعیین کنید تا مدل مناسبی تهیه کرده باشید.


مطلب پیشنهادی راهنمای خرید ویدئو پروژکتور های جیبی و قابل حمل

مطلب پیشنهادی اندازه ی تصویر مناسب برای من چیست؟ هرچقدر بزرگ تر، بهتر؟ خیر 


 یک نمونه از شرایط یک پرزنت یا آموزش عادی اینطور می تواند باشد: در روشنایی روز انجام می شود، بر روی دیوار اتاقی که نور مستقیم به آن نمی تابد، تصویری 40 اینچ و نمایش متن و پاورپوینت. با توجه به جدولی در آن مطلب تهیه کرده ام، روشنایی 50 لومنز به بالا برای این کار نیاز دارید و اگر کمتر از این بخرید، جوابگو نخواهد بود. هرچه بالاتر هم باشد، معمولا بهتر است.   

2- نمایش یا تولید محتوای مناسب

  تولید محتوا مهم است و بهتر است توجه کنید. اینکه همه فایل ها را که روی لپ تاپ داشتید را بدون ازمایش با خود ببرید و روی پروژکتور نمایش دهید به دلایل مختلف ممکن است نتیجه مطلوبی ندهد. بهتر آن است که قبل جلسه یا آموزش هایی که دارید، وقت بگذارید و محتوای مناسب از نظر تکنیکی را آماده کنید. مطمئن باشید زمان ارائه، از نتیجه بسیار رضایت خواهید داشت.  

این 4 نکته مهم هستند:

  •  استفاده از تصاوری که خودشان کنتراست بالایی دارند: مثلا اگر می توانید به جای آن که از عکس استفاده کنید از متن استفاده کنید. یا اگر پاور پوینتی دارید، رنگ متن ها را مشکی و پس زمینه ها را تا جای ممکن سفید کنید تا کنتراست خود تصویر را بالا ببرید که نمایش جذاب تری داشته باشد.
  •  استفاده از فونت های درشت تر : یعنی تعداد اسلاید ها بیشتر شود اما با فونت های درشت تر
  •  تبدیل به فرمت قابل پخش توسط خود ویدئو پروژکتور یا فرمت های بهتر 
  •  مرتب کردن فلش یا هارد یا پوشه ای که قرار است نمایش دهید تا زمان جلسه، دنبال آن نگردید.  

تصویری از ویدئو پروژکتور جیبی

3- فکر به نحوه اتصال

 اگر ویدئو پروژکتور امکان اتصال فلش یا کارت حافظه دارد، حتما از این قابلیت استفاده کنید چون خیلی کارتان راحت تر و تمیز تر خواهد بود .

اگر امکان اتصال بی سیم را هم دارید، این 2 نکته را در نظر بگیرید:

1- ممکن است اتصال بی سیم دردسر ساز شود و حتما لوازم لازم برای اتصال با سیم را هم بردارید. 

2- در خیلی از موارد، اتصال بی سیم به این معنی است که کل صفحه گوشی شما بر روی پروژکتور خواهد بود و مثلا اعلان های تلگرام یا پیامک و زنگ و همه از کنترل شما خارج است. به این مورد هم دقت داشته باشید. 

4- لوازم جانبی در کنار ویدئو پروژکتور

 اگر ویدئو پروژکتور تان امکان شارژ با پاور بانک رو دارد، حتما بردارید. همچنین اگر حتی باطری دارد، شارژر را همراه داشته باشید.

  • استفاده از پایه های کوچک ضروری خواهد بود برای تنظیم های ساده ی تصویر . اما اگر جایی که می روید ممکن است میز مناسب برای قرار دادن ویدئو پروژکتور نداشته باشد، داشتن یک پایه ی کوچک دوربین عکاسی، ممکن است خیلی حیاتی شود. همه ویدئو پروژکتور های جیبی و قابل جمل، امکان اتصال به پایه های دوربین عکاسی را دارند. 
  • استفاده از پرده های نمایش قابل حمل: این پرده ها در اندازه های 35 تا 55 اینچ هستند و به راحتی جمع و باز می شوند و باعث می شوند کیفیت تصویر بسیار بهتری داشته باشید. همچنین کاملا طبیعی است که در جایی که می روید دیوار مناسبی پیدا نکنید.  

5- توصیه ها:

 نور اتاق را تا جای ممکن کم کنید. کشیدن پرده یا بستن یک در یا خاموش کردن یک چراغ بسیار موثر است.

  • کیفیت را فدای بزرگی تصویر نکنید. اگر مثلا اندازه ی تصویر 35 اینچی قابل قبول است، تصویر را بزرگ تر نکنید چون یک تصویر 50 اینچی کمرنگ به نسبت یه تصویر 35 اینچی پر رنگ هیچ مزیتی ندارد و فقط بزرگ تر است و جذابیتی ندارد.
  • اگر ویدئو پروژکتور تان باطری دارد ، حتما کامل شارژ کنید چون مثلا اگر با شارژ کامل 100 دقیقه کار کند، اینطور نیست که اگر نصف شارژ دارد، 50 دقیقه باشد و نمی شود ریسک کرد.  
  • اگر ویدئو پروژکتور جیبی و قابل حمل مناسبی تهیه کنید و توصیه های بالا را بکار گیرید، (ویدئو پروژکتور های آموزشی اداری) قطعا آموزش و پرزنت بسیار حرفه ای و جذابی خواهید داشت.  

ترجمه و تالیف:lomenz.com

 مثل همیشه، حتما از ما بپرسید 🙂

اگر هر سوالی دارید، در قسمت نظرات هر کدام از مطالب از ما بپرسید. مشتاقانه منتظر سوال های شما هستیم. 


در کانال تلگرام ما عضو شوید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.