Loading...

چگونگی انتقال تصویر در فاصله ی طولانی و معرفی دستگاه های extender, repeater, booster

|

 کابل های انتقال تصویر برای متراژ محدود تهیه می شوند. برای دسته بندی بهتر موضوعات، اعدادی را می نویسیم که اعداد قطعی نیستند. به عنوان یک معیار آسان، 10 متر عدد تقریبا مطمئنی است و حداکثر روی 20 متر حساب کنید. بهرحال متراژ کابل بر روی کیفیت سیگنال بسیار موثر است و در متراژ حتی 10 متر هم مطمئن ترین راه، تست کابل با دستگاه هایی است که قرار است با آن کار کنند. حتی ممکن است در آن متراژ، ویدئوپروژکتور شما کار کند اما تلویزیون کار نکند. در این حالت ممکن است شما 2 کابل 5 متر و 10 متر دارید . در این حالت معمولا نیازی به تقویت سیگنال نیست و فقط کافیست از دستگاهی به نام چنجر استفاده کنید که در واقع رابط دو کابل تصویر هستند. 

بهرحال برای اینکه تصویر را در متراژ بیشتری انتقال دهید می بایست از روش هایی استفاده کنید که در زیر توضیح داده ایم. 

متراژ های کمی بیشتر (تا حدود 50 متر) : 

 

در این حالت اگر سیگنال، ضعیف باشد با مشکل روبرو می شوید و دراین حالات می بایست از دستگاهی برای تقویت سیگنال به نام Repeater یا booster برای تقویت سیگنال استفاده کنید.  


مطالب پیشنهادی 

معرفی سوئیچ ویدئو، سوئیچ تصویر

 معرفی سوئیچ ویدئو ماتریکس

معرفی اسپلیتر تصویر، اسپلیتر ویدئو

   


متراژ های بیشتر (حدود 100 متر) : 

 

اگر متراژ طولانی تر دارید، می بایست از دستگاهی به نام Signal Extenders استفاده کنید. در متراژ بالا حتی اگر بتوانید با روش های بالا مثل چنجر یا repeater هم تصویر را انتقال دهید، ممکن است کابل کشی تصویر سخت باشد و یا هزینه ی زیادی داشته باشد.

Signal Extenders به دستگاهی گفته می شود که دو قسمت گیرنده و فرستنده دارند. که این دو قسمت به صورت با سیم توسط کابل شبکه (Cat 5, Cat 6)، فیبر نوری یا HDBaseT و یا به صورت بی سیم به هم متصل می شوند. در این حالت، شما کابل تصویر را به ورودی قسمت گیرنده متصل می کنید و پس از انتقال به فاصله دور تر، از خروجی قسمت گیرنده همان سیگنال اولی را دریافت می کنید. 

extender ها برای پورت ها و سیگنال های VGA, DVI, HDMI وجود دارند که با نام های زیر شناخته می شوند:
VGA Extenders
HDMI Extenders
DVI Extenders

 extender ها مدل های بی سیم هم دارند که برای مکان هایی که کابل کشی غیرممکن یا بسیار سخت است، می توان از آن ها استفاده کرد. 

       

مثل همیشه، حتما از ما بپرسید :)

اگر هر سوالی دارید، در قسمت نظرات هر کدام از مطالب از ما بپرسید. مشتاقانه منتظر سوال های شما هستیم. 

 

**دیاگرام، اینفوگرافی


در کانال تلگرام ما عضو شوید


0
نظرات
    ارسال نظر
    برگشت به بالا